1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

השב"כ והמוסד חשפו: איראן ניסתה לחטוף ישראלים בחו"ל

זרועות הביטחון הישראלים, השב"כ והמוסד, חשפו היום שיטת פעולה איראנית באמצעותה ניסו להביא לחטיפת ישראלים בחו"ל | ברקע חשיפת השיטה קוראים ארגוני הביון לגלות מודעות וערנות ביחס לפניות ברשתות החברתיות מפרופילים שאינם מזוהים

אבי גדלוביץ', ל' ניסן תשפ"א 12/04/2021 15:54

כך פעלה השיטה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי והמוסד, נחשפה היום (שני) שיטת פעולה של גורמי מודיעין איראנים, באמצעותה פעלו לפתות ישראלים לצאת למדינות שונות בחו"ל, לטובת פגיעה בהם או חטיפתם.

השיטה מבוססת על שימוש בפרופילים פיקטיביים ברשת חברתית ויצירת קשר עם ישראלים העומדים בקשרים עסקיים עם גורמים בעולם ונוהגים לצאת לחו"ל.

השיטה פעלה באופן הבא: הגורמים האיראנים פתחו פרופילים פיקטיביים של נשים, אשר, לכאורה, עוסקות בתחום העסקים והתיירות, ברשת החברתית 'אינסטגרם'.

פרופילים אלו יצרו קשרים עם אזרחים ישראליים, תיאמו עמם מפגשים בחו"ל וניסו "למשוך" אותם למפגשים בתואנות עסקיות.

אחד הפרופילים שנחשפו

פעילות מסוג זה מתבצעת במגוון מדינות אשר מקיימות קשרים עם ישראל ועם ישראלים, ובכלל זה מדינות ערב, תורכיה, מדינות המפרץ, קווקז, אפריקה ואירופה.

מדובר בדפוס פעולה מוכר ודומה לזה אשר בוצע בעבר על ידי איראן מול מתנגדי משטר באירופה. עתה, פועלת איראן באופן דומה מול אזרחים ישראלים המבקשים לפתח קשרים עסקיים לגיטימיים בחו"ל במדינות שצויינו.

מהשב"כ נמסר כי "קיים חשש ממשי כי פעילות זו של גורמים איראניים תוביל לניסיונות פגיעה בישראלים או חטיפתם באותן מדינות בהן פועלים האיראנים".

על רקע חשיפת שיטת הפעולה של האיראנים, קוראים גורמי הביטחון לאזרחים ישראלים, המקיימים קשרים עסקיים בחו"ל, לגלות מודעות וערנות ביחס לפניות ברשתות החברתיות מפרופילים שאינם מזוהים על ידם, ולמניעת יצירת קשרים עימם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;