י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
מצטרף לביקורת

אולמרט חושף: המטענים הונחו בנתנז לפני שנים

עם פרסום דבר התקיפה באיראן, החל גל ביקורת בטענה כי נתניהו ואנשיו הדליפו את פרטי התקיפה. המבקרים הרבים טוענים כי נתניהו מונע פוליטית | ראש הממשלה לשעבר חושף את דבר המטענים הישראליים במקום, ומצטרף לביקורת נגד נתניהו

אולמרט חושף: המטענים הונחו בנתנז לפני שנים
אהוד אולמרט/בנימין נתניהו צילום: משה שי/יונתן זינדל, פלאש 90

המבוי הפוליטי והמשפטי הסתום של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו כבר מספר שנים, הופך כל פעולה המתרחשת כאן לבעלת ניחוח פוליטי או משפטי. על כך היו הביקורות על החלטות הממשלה בנושא הקורונה. ובימים האחרונים ביתר שאת לאור המתרחש באיראן.

כזכור. בתחילת השבוע, עם נחיתת שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין בארץ. ויממה לאחר שנשיא איראן הבהיר כי פני ארצו להגברת פעילות הצנטריפוגות. התקבלו הדיווחים על הפסקת חשמל באתר גרעיני בנתנז שבאירן. הפסקת חשמל שעד מהרה התבררה כפעולת טרור, כהגדרת האיראנים. האצבע המאשימה הופנתה לישראל כמובן.

עם פרסום דבר התקיפה באיראן, החלה גל ביקורת גואה בטענה כי נתניהו ואנשיו הדליפו את פרטי התקיפה. אמש אף דווח כי ממשל ביידן לא עודכן, בשונה מהניו יורק טיימס שכן תודרך. כך על פי טענת המבקרים הרבים. לדידם, נתניהו מונע פוליטית, ומעוניין ליצור לחץ על הפוליטיקאים שאינם מעוניינים להיכנס לממשלה בראשותו, כשהוא מראה להם, כי הנה העת היא שעת חירום, ועליהם להצטרף יחד אתו על מתחת לאלונקה.

‏ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, התייחס הבוקר (שלישי) באולפן ynet ואמר: "למיטב התרשמותי, אין לי ספק שראש ממשלת ישראל, בהתרברבות הזחוחה שלו, בהדלפות שהוא נותן להן גיבוי, עושה את הדברים האלה בכוונה כדי לייצור אווירה של חשש מפני התפתחות צבאית, כדי להפעיל לחץ על שותפים פוטנציאליים".

מוקדם יותר אמר העיתונאי בן כספית בשידור חי ברדיו 103 כי אולמרט אישר לו לפרסם ולצטט אותו כי "פעולה כזו מוכנה שנים מראש, והעיתוי היא רק לחיצת כפתור". לדברי בן כספית, הפרטים שמסר אולמרט אומתו על ידו וכי המטען אכן הוטמן לפני הרבה שנים. 

בתוך כך דווח אתמול כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי והמוסד, נחשפה שיטת פעולה של גורמי מודיעין איראנים, באמצעותה פעלו לפתות ישראלים לצאת למדינות שונות בחו"ל, לטובת פגיעה בהם או חטיפתם. השיטה מבוססת על שימוש בפרופילים פיקטיביים ברשת חברתית ויצירת קשר עם ישראלים העומדים בקשרים עסקיים עם גורמים בעולם ונוהגים לצאת לחו"ל. פרופילים אלו יצרו קשרים עם אזרחים ישראליים, תיאמו עמם מפגשים בחו"ל וניסו "למשוך" אותם למפגשים בתואנות עסקיות.

פעילות מסוג זה מתבצעת במגוון מדינות אשר מקיימות קשרים עם ישראל ועם ישראלים, ובכלל זה מדינות ערב, תורכיה, מדינות המפרץ, קווקז, אפריקה ואירופה. ומדובר בדפוס פעולה מוכר ודומה לזה אשר בוצע בעבר על ידי איראן מול מתנגדי משטר באירופה. עתה, פועלת איראן באופן דומה מול אזרחים ישראלים המבקשים לפתח קשרים עסקיים לגיטימיים בחו"ל במדינות שצויינו.

מהשב"כ נמסר כי "קיים חשש ממשי כי פעילות זו של גורמים איראניים תוביל לניסיונות פגיעה בישראלים או חטיפתם באותן מדינות בהן פועלים האיראנים".

 

אהוד אולמרט איראן בנימין נתניהו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד