1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הכורדים מכחישים רשמית את טענת התקשורת

הכורדים מכחישים רשמית את טענת התקשורת הפרו-איראנית כי "בסיס המוסד בעירק הותקף וגרם לנפגעים" | הטענה באה לאחר הפגיעה במתקן הגרעין בנתנז שיוחסה לישראל

יענקי פרבר, ג' אייר תשפ"א 15/04/2021 07:35
תגיות:

הפגיעה בבסיס המוסד לוחמים כורדים בצפון סוריה לוחמים כורדים בצפון סוריה צילום: צילום מסך

הממשלה בכורדיסטן פרסמה ביום רביעי הצהרה רשמית בה הכחישה דיווחים בתקשורת הפרו-איראנית כי "כוחות לא מוכרים" תקפו מתקן של המוסד והרגו ישראלים בצפון עירק. "אנו יכולים לאשר שדיווחי חדשות על תקיפה במתקן מודיעין ישראלי באזור שקריים לחלוטין", נאמר בהצהרת הכורדים.

הכורדים הבהירו כי "אין בסיס של המוסד באזור כורדיסטן בעירק", הדיווח שפורסם על ידי גוף תקשורת עיראקי המזוהה עם מיליציות הנתמכות על ידי איראן, טען כי ההתקפה הותירה מספר ישראלים הרוגים ופצועים.

ה"מקורות" לא מסרו פרטים על התקיפה לכאורה, והעלו ספקות בנוגע לאמיתות הידיעה, הדיווח נחשב במידה רבה כבלתי סביר, והתקשורת הישראלית התעלמה ממנו במידה רבה, למעט גוף תקשורת ישראלי אחד גדול שפרסם את הדיווח, אף שהיה ברור כי הדיווח לא אמין לחלוטין.

עיתונאי כורדי בכיר אמר לאתר Times of Israel, כי כלי התקשורת שדיווח לראשונה על התקיפה אינו אמין, הדיווח המפוברק מגיע לאחר שמתקן הגרעין האיראני בנתנז נפגע ביום ראשון מפיצוץ, ההערכה היא כי ישראל ביצעה את התקיפה שפגעה בצנטריפוגות, למרות שישראל שמרה על עמימות.

כזכור בכיר איראני אישר כי הפיצוץ השמיד או פגע באלפי צנטריפוגות המשמשות להעשרת אורניום. אלירזה זקני, ראש מרכז המחקר של הפרלמנט האיראני, אמר כי "כמה אלפי צנטריפוגות ניזוקו והושמדו" בראיון בטלוויזיה הממלכתית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;