1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

סמוטריץ׳ מתבצר ומשחרר סרטון קמפיין. צפו

שבועות חלפו מאז היוודע תוצאות הבחירות והמנדט שניתן לנתניהו להקמת ממשלה לא עתיד להישאר בידיו עוד הרבה זמן | סמוטריץ' שמתעקש שלא להצטרף לממשלה בתמיכת עבאס, פרסם פוסט שעה קלה לפני כניסת שבת בו הוא בוחר לפרוס את משנתו הפוליטית

ארי קלמן, ה' אייר תשפ"א 17/04/2021 19:59

ממשלה עם רע"מ? מנסור עבאס/בצלאל סמוטריץ מנסור עבאס/בצלאל סמוטריץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שבוע נוסף בפתח והימים לפקיעת המנדט בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתקרבים לקיצם, יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ממשיך להתבצר בעמדתו שלא ללכת לממשלה בתמיכת הסיעה ערבית רע"מ.

"מי שמכיר קצת את החברה הערבית יודע שברמה האסטרטגית ארוכת הטווח התנועה האסלמית מסוכנת הרבה יותר מהתנועות הלאומיות החילוניות. לתת לה כוח ותקציבים זה לחזק את הכוחות הדתיים קיצוניים בחברה הערבית על חשבון הכוחות המתונים שאיתם יש סיכוי להגיע לדו-קיום על בסיס זניחת השאיפות הלאומיות שלהם ‏ויצירת שיח אזרחי", כתב סמוטריץ' שעה קלה לפני כניסת השבת.

לדבריו, "נתניהו מבין את זה ולכן בניגוד לאלה המתיימרים לדבר בשמו ומציגים עצמם כמי שרוצים בטובתו, עד כה הוא לא רמז אפילו שבכוונתו להקים ממשלה שתתבסס עליהם ותחזק אותם בחברה הערבית", תוך שהוא בוחר לעקוץ, "נתניהו התחייב שוב ושוב במהלך מערכת הבחירות לא להקים ממשלה שתישען על עבאס ואני לא מעלה בדעתי שהוא חושב אפילו לפעול בניגוד להתחייבות הזו ולהקים ממשלה שתתבסס על תומכי טרור אנטי ציוניים ומסוכנים".

סמוטריץ' הצהיר כי הוא ימשיך לפעול להקמת ממשלת ימין, אך לא ברור איך היא תוקם ללא הצטרפות של גדעון סער שמתעקש לא פחות ממנו. "נמשיך ביחד לפעול להקמת ממשלת ימין עם כל המחנה הלאומי ובעזרת השם נצליח", סיים סמוטריץ'.

בנוסף, מפלגתו שחררה סרטון הערב (מוצ"ש) בו היא מזהירה מפני ממשלת בהישענות על רע"מ: "תגידו אתם השתגעתם? לא יושבים עם תומכי מחבלים".





הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הסרטון לא נדלק  (ל”ת)


 2. אןף  


 3. לא הבנתי מה הוא רוצה מעבאס עבאס יור הרשות הפלסטינית שיש לו כח לעשות את מה שערפאת עשה? הוא מפלגה של 4 מנדטים והוא לא דורש ביטול חוק קמניץ וכדומה הוא דורש את מיגור הפשיעה בחברה הערבית הוא דורש תקציב לשיפוץ רחובות מוסלמים לא מבין מה סמוטריץ וחבריו הקיצוניים רוצים עכשיו חבל סמוטריץ אדם טוב והוא יחטוף על כך בביירות הבאות  (ל”ת)

  אילוז

  • אילוז אתה "המבוגר האחראי" של התגובות כאן כל תגובה שלך מוסיפה לנו ידע רציתי לומר לך שאפו גדול מאוד ולתת המלצה לקוראים לעקוב אחר התגובות שלך כאן בבחדרי (ל”ת)

   שריר

  • אילוז תמיד צודק! (ל”ת)

   אפי פאר

  • אילוז! אילוז!! אילוז!!! אילוז!!!! אילוז אילוז אילוז!!!!! (ל”ת)


 4. היתה טעות להצביע לסמוטריץ  


  • נכון (ל”ת)

   גדעון

 5. השתגעתם????  

  דניאל

 6. חכמה  

  א

 7. סמוטריץ צודק 100% לתווך ארוך זה מאוד מסוכן הציבור הערבי, יש להם פוטנציאל גדול אם יהודים בפנים  (ל”ת)

  דוד

 8. הצבעתי לו ואני שמח!  (ל”ת)

  עידן

;