1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

בתו של עמוד החסד נטמנה בערב שבת קודש

ביום שישי הלכה לעולמה האישה החשובה מרת לאה קלירס ע"ה בגיל 86. בתו של עמוד החסד הגאון הצדיק רבי אשר פריינד זצ"ל, שעמדה לימינו בכל מפעלותיו

משה ויסברג, ה' אייר תשפ"א 17/04/2021 20:28

אישה צדיקה גדולה הלוויתה ביום שישי ליד אוהל ציונו של אביה הלוויתה ביום שישי ליד אוהל ציונו של אביה צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: ביום שישי הלכה לעולמה בירושלים האישה החשובה והצדקנית מרת לאה קלירס ע"ה והיא בת 86 בפטירתה.

המנוחה ע"ה נולדה בז' כסלו תרצ"ה כבת הגדולה לאביה עמוד החסד בדרונו הגאון הצדיק רבי אשר פריינד זצ"ל ואמה מרת צביה ע"ה בתו של הגאון רבי אברהם שטרנברג, מרבני צפת.

בהגיעה לפרקה נישאה לבעלה הגאון רבי שמואל קלירס שילבחט"א נכדו של הגאון הצדיק רבי משה קלירס זצ"ל רבה של טבריה ויחד הקימו בית של תורה ויראה.

לאחר נישואיה שימשה כמורה בסמינר ולאחר מכן כמנהלת מוסד לבנות בעלות תשובה, לבקשת אביה רבי אשר זצ"ל ניהלה במשך עשרות שנים את מרפאת השיניים של 'יד עזרה' שהייתה מרפאת חסד וכך עזרה לאלפים מתושבי ירושלים. 

כל ימיה הייתה אישה של תורה ומעשים טובים. אישה צדיקה גדולה חכמה וקורנת. תורת חסד על לשונה והמסירות שלה להוריה הצדיקים הייתה ידועה לכל. 

זכתה והותירה אחריה דור ישרים מבורך, שלושה בנים וארבע בנות, בניה: הגאון רבי משה קלירס הגאון רבי משה קלירס ממשיך דרכו של הסבא רבי אשר זצ"ל, רבי אהרן קלירס מחשובי חסידי סלונים, והגאון רבי יהודה קלירס מרביץ תורה בישיבת סלונים. חתניה: הסופר רבי יאיר וינשטוק, רבי צבי פרל, רבי משה ברזל ורבי נחמן קירשנבוים, נכדים ונינים וצאצאים רבים.  

במסע הלוויה שיצא בערב שבת קודש אחרי חצות השתתף קהל גדול והיא נטמנה סמוך לאוהל הציון של אביה הגאון הצדיק רבי אשר זצ"ל בהר המנוחות בירושלים. 

תהא נשמתה צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הגאון משה קלירס? ממשיך דרכו של הסבא? טעות נוראה  (ל”ת)


  • כן כן, זו האמת! 

   ר'אושרניק

  • הכוונה היא שהוא נשאר להיות חסיד של הסבא ונשאר בקהילת יד עזרה ולא נהיה חסיד סלונים כמו אחיו שנמצאים בשני הקהילות גם יחד (ל”ת)


  • בלי הסברים משונים. ר' משה הוא הממשיך של רבי אשר! (ל”ת)

   חסיד

  • נשאר משהו להמשיך? כי מלר לקח הכל....אין יד עזרה! 

   מנחם

  • סיסמאות יכול כל אחד לזרוק ולכולם יש מקום בגהנום מלר לקח את הכל???????????? קשקוש אחד גדול אני נהנה שנים מיד עזרה מהחסד ואני חושב שחוץ מלשפוך החוצה את הביוב שלך אתה לא יודע לעשות כלום בחיים אולי כדאי שתתעורר??? (ל”ת)


  • תמשיכו לריב על מה שאין 

   ידעזרה

  • בזה שאתה משמיץ את שליחו של ר' אשר אתה מזיק רק לעצמך (ל”ת)


 2. היתה בעלת חסד גדולה ודגולה חבל על דאבדין  (ל”ת)


;