1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מדהים: זה היה המצב היום ללא החיסונים

ללא מסע החיסונים, מדינת ישראל הייתה מגיעה בגל השלישי לכ-50 מתים ביום לאורך חודשים, ובסך הכל 12 אלף מתים עד כה. כך מעריך הפרופ' אלי סומך, רופא ילדים ומומחה למחלות זיהומיות

קובי בורנשטייןט' אייר תשפ"א 21/04/2021 23:40

וְהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מַצִּילֵנוּ מתחם חיסוני קורונה מתחם חיסוני קורונה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ממודל שהציג הערב (רביעי) פרופ' אלי סומך, רופא ילדים ומומחה למחלות זיהומיות בדיון הצוות לטיפול במגיפות מעלה כי ללא מבצע חיסוני הקורונה שבוצע בישראל בעיקר על ידי קופות החולים ובמסגרתו חוסנו מרבית מאזרחי המדינה, היו היום בישראל כ-12 אלף מתים מהמגפה, כפול ממספרם היום.

על פי הדיווח ב'ישראל היום', המודל שקלל את נתוני ההתחסנות והתחלואה והשווה את ישראל לאיטליה - שם לפני מבצע ההתחסנות היו 400 מתים כיום. בהשוואה לישראל מדובר בחמישים מתים ביום ובסך הכל למעלה מ-12 אלף נפטרים מקורונה.

כאמור, מרבית מהישראלים כבר חוסנו ומספר המתחסנים בשתי מנות מקרב ל-5 מיליון ישראלים השווים ל-80% מאוכלוסיית היעד בגילי 16 ומעלה.

במקביל לכך גם נתוני התחלואה מוסיפים לרדת, ומקדם ההדבקה, ה-R עומד על 0.75. נכון להיום יש בישראל רק כ-2,000 חולים פעילים, 148 מאומתים חדשים נתגלו אתמול.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין בישרו אמש כי לאחר עצירה קטנה וקשיים שהתגלעו בדרך, אושרה העסקה עם פייזר ומודרנה על רכישה של כ-9 מיליון חיסונים מכל חברה, זאת על רקע דרישת משרד הבריאות לחסן בקרוב ילדים מעל לגיל 12 ומתן מנה שלישית בעוד שנה למתחסנים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אבל השמאל לעולם לא יכיר תודה לביבי על השתדלותו  (ל”ת)

  יואל

 2. דמיונות שטויות מהבטן שלו  


 3. בנימין בן צילה ה' ישמרהו ויחייהו אמן . כולנו היהודים השפויים אסירי תודה לבנימן נתניהו. ר.מ הכי מוצלח שהיה למדינת ישראל מאז הקמתה. כמה זכויות יש לאדם הדגול הזה. מדינה שלמה נושמת בזכות כתפיו הרחבות. אלפי ישיבות במ.ד פתוחים ומתפללים בזכותו. כמה זכויות יש לך ביבי תודה תודה תודה ביבי אין אין עליך. בחיר ה' אתה  


  • בדיוק!!! 


 4. הכרת הטוב  

  כהן

;