1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

דיווח: אלה הן ההסכמות המסוכנות בממשלת השינוי

בעוד נתניהו מנסה לקדם את הבחירה הישירה, בגוש השינוי נערכים לאפשרות שהמנדט יעבור אליהם, ומנהלים מו"מ מול בנט - והערב דווח כי ראשי המפלגות כבר הגיעו להסכמות בנושאי דת ומדינה | בין היתר: פירוק מונופול הכשרות והמלכת רבנים ראשיים ציוניים

יאיר כלפה, י' אייר תשפ"א 22/04/2021 21:45

יגרום לחרדים להצטרף? בחירות 2021 לכנסת ה-24 בחירות 2021 לכנסת ה-24 צילום: צלמי פלאש 90

לאחר שהצהיר כי הוא מוכן להקים ממשלת אחדות על פני בחירות חמישיות, יו"ר 'ימינה' ח"כ נפתלי בנט מתקדם במו"מ עם ראשי גוש השינוי, והערב (חמישי) אף דווח כי כבר הגיע איתם להסכמות בנושאי דת ומדינה, כאלה שהן הרות אסון עבור הציבור החרדי והצביון היהודי במדינת ישראל.

על פי הדיווח של יאיר שרקי ב'חדשות 12': יאיר ‏לפיד, נפתלי בנט ואביגדור ליברמן הגיע להסכמה כי ענייני דת ומדינה ינוהלו על פי רבני ארגון צהר.

הפועל היוצא מכך, הכרה במתווה הגיור הרפורמי שהגה השר לשעבר משה ניסים, שבצלאל סמוטריץ׳ והח"כים החרדים מתנגדים לו בתוקף. בנוסף יפורק מונופול הכשרות וכן ימונו רבנים ראשיים לישראל ציוניים - הוי אומר מהמגזר הדתי לאומי.

הדיווח על השינויים עלול אולי לגרום למפלגות החרדיות לחשב מסלול מחדש ולהצטרף לממשלת השינוי, למרות שלעת עתה הם מביעים התנגדות פומבית ומצהירים כי פניהם לאופוזיציה יחד עם הליכוד. נזכיר כי רק הערב דיווח כתבנו הפוליטי ארי קלמן, כי במפלגות החרדיות מחשבים מסלול מחדש ושוקלים לתמוך מבחוץ בממשלת בנט-לפיד.

כעת לאור הדיווח המטריד מבחינה חרדית, מסתמן כי הללו יתקשו לתמוך בממשלה שכזו, שתפגע בכל היקר לציבור החרדי ואולי ינסו להיכנס לממשלה כלשהי בכדי לבלום את המהלכים המסוכנים הללו שיתקשו לתקן בעתיד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דת  

  ייציק

 2. ואולי בכלל נתניהו הוא זה ששלח את עבאס להצטרף ללפיד רגע אחרי שבנט התקפל, ובכך מלכד את יושב ראש ימינה, תוך שהוא מאלץ אותו להגיע לרגע בו הוא יורד מהגדר ובוחר צד  (ל”ת)

  שריר

 3. להגן על הרבנות הראשית זה תפקיד של החרדים? חשבתי שזה תפקיד של סמוטריץ - ממליך השמאל  (ל”ת)

  אורי

 4. הם כובשים, שיעזבו את ארץ ישראל כי ארץ ישראל שייכת רק לעם ישראל רק על פי תורת ישראל  


 5. רבנים ציוניים זו לא סכנה  (ל”ת)


 6. מה הבעייה בזה?  (ל”ת)


 7. אני מציע לו להכנס לפניקה, היהדות החרדית מספיק חזקה  

  צבי

 8. ממשלה בלי חרדים אף לא החזיקה הרבה זמן לא להבהל  (ל”ת)

  יואל

  • לא צריך הרבה זמן בשביל להפריד את הדת מהמדינה, לבטל קצבאות וסיוע וכוללים וישיבות, לחייב בחורי ישיבה להתגייס וכו'. את כל אלו אפשר לקבוע במספר חוקים בודדים שניתן להעבירם במרץ בפחות מ3 חודשים. (ל”ת)


 9. בזמן שאגודה היו בקואליציה עם ביבי, הרביצו ליהודים חרדים באכזריות  

  יואל

  • טיפש אתה מבין בכלל בפוליטיקה שאתה אומר ככה! אולי תצעבן עלייהם שהם לא העבירו וחוק שמחייב את כולם לשמור שבת! הם לא יכולים לעשות הכל (ל”ת)


 10. למה לרמות את עצמנו, גם היום יש נישואין אזרחיים  

  יואל

 11. ברוך הגבר אשר יבטח בה', ארור הגבר החרדי שבוטח בביבי.  

  שריר

  • מבינים טוב מאד את הסרקזם בשטויות שלך, תתבייש לך (ל”ת)

   יואל

;