ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
הזוי ומקומם

זו הסיבה לשחרורו של הערבי שסטר לחרדי

לאחר שהמתעד והמתועד נעצרו בעקבות סערה ציבורית אדירה שהתעוררה עם פרסום התיעוד בו הם סוטרים לבחור חרדי ברכבת הקלה בירושלים. בית המשפט שחרר את התוקף ללא כל עונש

זו הסיבה לשחרורו של הערבי שסטר לחרדי
סוטר לבחור הישיבה צילום: צילום מסך

לפני כשבוע וחצי פרץ לחיינו 'טרור הטיקטוק', בו מתעדים עצמם ערביי ישראל מציקים משפילים מטרידים ומפעילים אלימות כלפי בעלי חזות חרדית, ומתעדים את רגע ההשפלה לרשתות החברתיות.

הסרטון הראשון שעורר סערה רבתית היא של הבחור הירושלמי שכל חטאו היה כי 'העז' לנסוע ברכבת הקלה, יחד עם חברו. ולמרות שהיה מאבטח על הקרון הוא חטף סטירה, תוך תיעוד האירוע המשפיל, והפצתו ברשתות החברתיות.

תיעוד הסטירה גרר תגובות נזעמות מכל קצוות הקשת הפוליטית. בסוף השבוע האחרון דיווח יוסי אלי כתב חדשות 13, כי בית המשפט שחרר את אחד החשודים המרכזיים ללא שום תנאים. כאשר הסיבה הזויה ומקוממת ומהווה סטירת לחי נוספת לציבור כולו. החשוד שוחרר בגלל שהוא חולה קורונה.

ערבי סוטר לבחור ישיבה ופרסם בטיקטוק

אלי הוסיף והסביר כי הסיבה לכך שהוא שוחרר הוא לאור כך שבשב"ס לא הביאו אותו לבית המשפט וזאת בגלל פקיעת הצו המורה על בידודים, בעקבות אי מינוי שר משפטים.

יצוין שבתיק ישנם שני חשודים מרכזיים: התוקף והמצלם, מי ששוחרר זה המצלם.

לפני כשבוע, עת סערו הרוחות שוחח אבי הבחור ר' יהודה אוירבך וגולל בשיחה שוחח עם 'בחדרי חרדים' את שאירע: "ביום רביעי בערב הבן שלי בדרכו חזרה מהישיבה, נוהג תמיד לעלות על הרכבת הקלה בתחנת שמעון הצדיק, ויורד ממנה בתחנת פסגת זאב, משם הוא הולך רגלית הביתה לנווה יעקב. הליכה קצרה אחרי יום ארוך של לימודים".

"ב-10:30 נסער כולו כאוב נפשית הוא נכנס הביתה וסיפר שישב ברכבת הקלה יחד עם חבר שלו, כשמסביבם שמונה צעירים ערבים משולהבים. הם המשיכו לדבר ביניהם בתקווה שלא ישימו לב אליהם. וכשהרכבת עצרה בתחנה אחד מהם נתן לו סטירת לחי, וכל הנערים ברחו" סיפר.

עוד ביקש להדגיש: "ישב שם בקרון יחד איתם איש ביטחון היה עסוק במכשיר הנייד שלו, ולא שם לב למתרחש. לאחר שהושפל ניגש הבן שלי אל איש הביטחון וסיפר לו את שאירע, הוא יצר קשר עם איש הביטחון השני שהיה בתחנה, וכל מה שהיה להם להגיד זה שהנערים ברחו".

לשאלת 'בחדרי חרדים' האם פנו למשטרה מיד באותו ערב השיב האב: "לא התלוננו, כי לא חשבתי שמישהו ילך ויבדוק את המצלמות ברכבת הקלה, היה לי ברור שאף אחד לא יעשה כלום. אני רק חיבקתי את הבן שלו, הבהרתי לו שמהיום הוא לא נוסע יותר ברכבת הקלה. והדגשתי לו שהוא 'שליח ציבור' של המגזר. אם היה יושב שם מישהו אחר, ההוא היה חוטף ומושפל. אני רק מודאג, אם היום זה נגמר הסטירה, מחר זה יכול להיות חמור יותר".

"לאחר שהתיעוד התפרסם, פניתי לארגון 'השומרים' בשכונה שלנו, המקושרים עם המשטרה. ומיד מפקד התחנה וכל השוטרים החלו לפעול עוד לפני כל הבלגן התקשורתי. והם סייעו בידינו בתהליך מזורז להגשת תלונה, על מנת שהם יוכלו לפעול בעניין, ומיד עם חזרתו מהישיבה. לא עם הרכבת הקלה... דאגתי שמישהו יחזיר אותו, הגשנו תלונה במשטרה, ואכן אחד המעורבים כבר נעצר" סיפר האב.

"אישי ציבור חרדים הסתפקו בהודעות לתקשורת, אלי התקשרו רק אנשי הצד השמאלי של המפה הפוליטית, אין לי ציפיות. אני רק רוצה תחושת ביטחון שנוכל לנסוע ברכבת הקלה" סיכם.

כאמור, המעצר הסתיים בשחרור הזוי ומקומם.

בית המשפט קורונה הרכבת הקלה תקיפת בחור ישיבה תקיפת חרדי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד