ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
"במירון אל תחפש היגיון"

הכתב שהבין כי הולך להתרחש אסון: "הכול קרס"

על רקע קבורתם של הקורבנות, כאן 'כאן 11' רובי המרשלג שיתף כי ראה את האירוע הקשה בהר מירון לפני שהתרחש: "שלחתי הודעה 'הכול קרס - אסון בפתח'" | בנוסף סיפר מה גרם לו לחשוב על האסון: "הדחיפות מתחתיי הלכו והתגברו"

הכתב שהבין כי הולך להתרחש אסון: "הכול קרס"
זירת האסון צילום: דוד כהן, פלאש 90

בעוד ישנן קולות הקוראים לפתוח ועדת חקירה, העדויות הקשות מהאסון בהר מירון עדיין נשמעות. אתמול (מוצ"ש) שיתף כתב חדשות 'כאן 11' רובי המרשלג כי ראה את האירוע הקשה שצפוי להתרחש, שעות לפני האסון.

"הדחיפות ברחבה שתחתיי הפכו אלימות מרגע לרגע", תיאר המרשלג את ההתרחשות קודם הגעתו של שהאדמו"ר מבויאן להדלקה, "הסדרן שניצב שם בודד, נס על נפשו, ללא סיכוי לבלום את ההמון שאיים למחוץ אותו על הגדר".

הוא המשיך לתאר: "האדמו"ר עמד אל מול האבוקה הגדולה, בידו לפיד בוער, מתנודד וקורא קריאות. בעוד רגע הוא ייתן את האות והאלפים יחלו לקפוץ, לרקוד ולשיר. מי שלא היה שם, לא יבין את העוצמות, השירה, והכוח שיש בדקות האלה".

"הטקס המשיך, הדחיפות מתחתיי הלכו והתגברו. בתוך הלהט, הגדרות הופלו, ושני המתחמים ברחבה שמתחתיי, הפכו למתחם אחד ענק וצפוף", סיפר מה קרה לאחר הדלקתו של האדמו"ר מבויאן.

הכתב סיפר כי ראה את האסון לפני שהתרחש: "השעה כעת 20:33. אני שולח הודעות ווטסאפ לאשתי: "הכול קרס". "אסון בפתח". היא עונה לי "אוי ואבוי", ובאותה השנייה ממש, כאשר פורצת שירה אדירה, והאנרגיות מטפסות עד לפסגת ההר, הגדר שמפרידה ביני לבין האלפים שמאחורי מתחילה לנוע הלוך ושוב".

"כעבור דקות ארוכות, יצאנו מהדוחק. אנחנו עוצרים בצד לדווח למהדורת הלילה. "גדרות נפרצו, דוחק, עומס וסכנת חיים", אלה המילים שעליהן חזרתי שוב ושוב, ארבע שעות לפני שהוכרז אירוע רב נפגעים במירון", הוסיף.

"לפני הצהריים, כשהשמש עולה על ההר, וכשממדי האסון התבררו, ואלפים מיאנו לעזוב את מתחם, כי "מוכרחים להיות שמח", אני מבקש מאיש 'איחוד הצלה' שיסביר לי למה הם לא עוזבים את המקום. "במירון אל תחפש היגיון" הוא עונה לי".

אסון מירון תשפ"א רובי המרשלג

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד