1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

כתב אישום נגד צעיר ערבי: סטר ובעט בחרדי - בגלל חזותו

רמזי רדאידה, צעיר תושב מזרח ירושלים, הואשם היום בשורה של סעיפי תקיפה ממניע גזעני - לאחר שבחודש שעבר הכה באלימות אדם חרדי, אך ורק בגלל חזותו | התקיפה תועדה והועלתה לרשת ה'טיק-טוק' | הפרקליטות דורשת: להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

אבי גדלוביץ', כ"א אייר תשפ"א 03/05/2021 14:40

טרור ה'טיק-טוק' יהודים מול ערבים, הערב בי-ם יהודים וערבים בירושלים, ארכיון צילום: ישי ירושלמי

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שני) לבית המשפט השלום בעיר כתב אישום נגד רמזי רדאידה, לאחר שתקף באלימות קשה חרדי, אך ורק בגלל חזותו. במקביל, הפרקליטות דורשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

רמזי, תושב ירושלים בן 18, מואשם בגין תקיפה הגורמת חבלה ממשית מתוך מניע של גזענות או עוינות כלפי ציבור ותקיפה סתם מתוך מניע של גזענות או עוינות כלפי ציבור. כתב האישום מגולל מסכת אלימות קשה כלפי החרדי שהותקף.

על פי כתב האישום, בתאריך, 22.4.21 בשעות הערב, צעד הנאשם יחד עם חבריו בגשר המוביל מכיכר צה"ל לשער יפו בירה. אז, הנאשם הבחין במ', ובאדם נוסף שהינם בעלי חזות יהודית-חרדית הולכים מולו בגשר.

בתוך כך, כלך לפי כתב האישום, גמלה בלבו של הנאשם החלטה לתקוף יהודים בשל מוצאם או דתם. הנאשם ניגש לאחד מהם ובעט במפתיע במותנו בעוצמה. מעוצמת הבעיטה נהדף על גדר נמוכה ונפל מעברה השני על פניו.

מיד לאחר מכן, המשיך הנאשם בהליכה לאורך הגשר, ניגש לעבר מ' וסטר לו בעוצמה על לחיו, וכתוצאה מכך הופלה כיפתו של מ' מעבר לגשר. בעוד מ' מתרחק מהנאשם ומתכופף להרים את הכיפה, נזרק לעברו חפץ ע"י אדם אחר ומ' החל להימלט מהמקום.

על פי כתב האישום חלק מאירוע התקיפה צולמו על ידי חברו של הנאשם. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים נגדו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אני בעד להוציא אתו להורג בכיכר העיר, לצלם ולהפיץ בטיקטוק... השפה היחידה הפורעים הערביים מבינים.  (ל”ת)

    ד.

  2. להוציא אותו להורג לתרום את האברים שלו ליהודים שזקוקים להשתלה  (ל”ת)

    ישראלי

;