1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

יאיר לפיד בישיבת הסיעה: ישראל במקום מסוכן, יש לי 45 ממליצים

כמו שאר חבריו יו"רי הסיעות השונות, עמד יאיר לפיד בפתח ישיבת סיעתו והתייחס לאסון במירון כמו גם למבוי הסתום בו נמצאת הפוליטיקה בישראל. "התשתית מוכנה. אפשר להקים ממשלה"

אהרן מילר, כ"א אייר תשפ"א 03/05/2021 15:15

"ניתן היה למנוע את האסון" יאיר לפיד בהצהרה יאיר לפיד בהצהרה צילום: באדיבות המצלם

בפתח ישיבת סיעתו התייחס יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לאסון במירון ואמר: "את האסון הזה אפשר היה למנוע. בניהול נכון, עם כללי בטיחות בסיסיים. אם המדינה הייתה מתנהגת כמו מדינה".

"ישראל במקום מסוכן", אמר לפיד, "אין לנו ממשלה מתפקדת. במקום לקחת אחריות בורחים מאחריות. במקום להקים ועדת חקירה ממלכתית – כל אחד מפיל את האשמה על אחרים. הגיע הזמן לממשלה חדשה".

בהמשך התייחס לפיד למצב הפוליטי: "יש פה הזדמנות היסטורית. לבטל את גדר ההפרדה שיושבת בליבה של החברה הישראלית. לאחד בין דתיים לחילונים, בין שמאלנים לימנים לאנשי מרכז. זה הזמן לבחור. בין ממשלת אחדות להמשך הפילוג וההזנחה. בין אחדות לשלטון הקיצונים. בין מדינה מתוקנת, להמשך שלטון של קלקול ואסונות ושחיתות ושנאה".

לפיד המשיך והוסיף: "אני רציתי להגיע לרגע שבו המנדט עובר אלי עם ממשלה סגורה ומוכנה. אף אחד לא עשה יותר ויתורים מאתנו כדי שזה יקרה. אף אחד לא עבד קשה יותר מאתנו כדי שזה יקרה. בעוד יממה יהיו מולנו 2 אפשרויות - ממשלת אחדות ישראלית טובה הגונה ומתפקדת או בחירות. יש פה אפשרות לבטל את גדר ההפרדה שבליבה של החברה הישראלית. התשתית מוכנה. אפשר להקים ממשלה".

"הקמת ממשלה זה לא מכרז. זו שליחות. יש כאן מדינה. בעוד יומיים אנחנו יכולים להשביע ממשלה חדשה בישראל. היא לא תהיה מושלמת, אבל היא תהיה ממשלה שתיקח אחריות ותעסוק בניהול המדינה" הבהיר לפיד, וסיכם: "יש לי 45 ממליצים, אני אופתע מאוד אם המנדט לא יעבור אליי. זה מנוגד לרוח החוק".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תשתית יש אבל בנין אין, חבורה של לאטעס שרק השנאה לביבי ותאות הכבוד מאחדת אותם  (ל”ת)

    צבי

;