1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

סער על הצעת נתניהו: לא מה שבוחרי 'תקווה חדשה' הצביעו

בישיבת סיעת 'תקווה חדשה' התייחס גדעון סער לפניית נתניהו לבנט, והבהיר כי אינו חלק ממהלך שכזה. "גם תזוזה של נתניהו לשנה לתפקיד ראש הממשלה החליפי היא המשך הקדנציה שלו כראש הממשלה- לא מה שמצביעי 'תקווה חדשה' הצביעו עבורו"

אהרן מילר, כ"א אייר תשפ"א 03/05/2021 15:56

פרקטיקות קלוקלות גדעון סער גדעון סער צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

בפתח דבריו בישיבת סיעת 'תקווה חדשה' אמר יושב ראש הסיעה גדעון סער: "הטרגדיה הקשה במירון שורפת את הלב. 45 יהודים שבאו לחגוג את ל"ג בעומר- לא שבו לביתם. אתמול ביקרתי ביקור תנחומים בבית משפחת זקבך בבני ברק. הלב דואב על מנחם, אברך עדין-נפש, אב לפעוט בן שנה שאשתו בהיריון, שלא חזר לביתו מההר, כמו 44 יהודים אחרים".

סער המשיך: "מה שקרה בהר מירון, ולא רק השנה, אינו תואם התנהלות של מדינה מתוקנת. יש לקיים חקירה מקיפה, יסודית ועצמאית, ללא טיוח, כדי לשרש פרקטיקות קלוקלות, להפיק לקחים ולהניח את היסודות להתנהלות מדינתית מתוקנת, המבטיחה את בטיחותם ושלומם של המשתתפים באירועים המוניים".

בשלב זה עבר סער לדבר פוליטיקה: "רבים טועים לחשוב שהתנגדותנו להצטרפות לממשלה בראשות נתניהו יסודה בטעמים אישיים, עניינים מהעבר, רגשות, "חרמות", שיקולי אגו וכדומה. אין לכך כל יסוד. ביסוד עמדתנו- ראייתנו את טובת המדינה בהווה ובעתיד".

"רק בשבוע שעבר ראינו המחשה לדרך ניהול ענייני המדינה בסוגיית מינוי שר המשפטים. שבועות ארוכים התנהלה הממשלה ללא שאיש כיהן בתפקיד- דבר חסר- תקדים בפני עצמו... וזאת- עד שבג"צ חייב בצו את הממשלה לבצע את המינוי. או אז נרתמה הממשלה לביצוע מינוי המנוגד לחוק תוך השתקת היועץ המשפטי לממשלה. לאחר מכן- חזינו בזיג-זג שבסופו מונה בני גנץ לתפקיד. זה לא יכול להימשך. ולשם כך נדרש שינוי" הוסיף סער.

עוד הוסיף סער: "שמעתי את נתניהו, לפני שעה קלה, מדבר על 65 מנדטים. כלומר הוא מונה את מצביעי "תקווה חדשה" בין תומכיו. אבל מצביעי "תקווה חדשה" הצביעו עבורנו על יסוד קו הפוך מכך- המחויב לשינוי ולא להמשך שלטון נתניהו".

"גם תזוזה של נתניהו לשנה לתפקיד ראש הממשלה החליפי המשך הקדנציה כראש הממשלה- אינה מה שמצביעי 'תקווה חדשה' הצביעו עבורו. מצביעי 'תקווה חדשה' הצביעו בעד שינוי. ולכן, אנו- נציגיהם בכנסת- נמשיך לפעול כמיטב יכולתנו כדי למצות את הסיכוי לשינוי- למען ישראל ואזרחיה", הבהיר סער לסיכום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סער  

  דוד

  • חחחחחחחחח 

   יוסף

 2. תגובה  

  משה

 3. סער די חלאס  (ל”ת)


 4. מנהיג אמיתי  


 5. מנהיג אמיתי  


 6. מנהיג אמיתי  

  מנהיג אמיתי

 7. מי זה סער  


 8. סוף כל סוף אחד שעומד במילתו  (ל”ת)


;