1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

דיווח: זהו האיום שהעביר בנט לנתניהו

לקראת פקיעתו מחר בחצות ליל, במערכת הפוליטית מתכוננים להעברת המנדט מנתניהו אל הנשיא - ויו"ר 'ימינה' שיגר אולטימטום לראש הממשלה: "אם המנדט לא יועבר אליי, תוקם ממשלה עם לפיד" | ראש הממשלה מתנגד, אך החרדים לוחצים

יאיר כלפה, כ"א אייר תשפ"א 03/05/2021 23:02

באמצעות שליחים בנט ונתניהו בנט ונתניהו צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המגעים עם גוש השינוי לא מתקדמים, והערב (שני) מדווח כי יו"ר 'ימינה' נפתלי בנט העביר איום לראש הממשלה בנימין נתניהו.

על פי הדיווח של מיכאל שמש ב'כאן 11', בנט העביר אולטימטום באמצעות שליחיו לנתניהו, ובו מסר: "אם המנדט לא יגיע אלי מחר בתמיכת 'הליכוד' והחרדים - תוקם ממשלה עם לפיד".

ראש הממשלה, שהיום הציע ליו"ר 'ימינה' להיות ראשון ברוטציה למשך שנה בתמורה להודעתו כי לא ילך לקואליציה עם הצד השני, מסרב עד כה להמליץ על האחרון כמועמד שלו ושל גושו לנשיא, כיוון שהוא לא מספיק סומך עליו.

אך למרות סירובו, גורמים בליכוד ובמפלגות החרדיות אומרים לנתניהו: "תסכים לתת לבנט, זה עדיף מלפיד", זאת בעקבות החשש כי גוש השינוי ירכיב ממשלה.

מוקדם יותר היום הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מוכן 'לזוז' ממקומו בתמורה לחזרת כוחות הימין למחנה הימין, ולהקמת ממשלת ימין שתמנע אסון.

ראש הממשלה נתניהו פרסם בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא מוותר לנפתלי בנט על תפקיד ראש הממשלה, וכעת תורו של בנט להקים ממשלת ימין.

בתגובה, יו"ר 'ימינה' הבהיר כי הוא זז עבורו מתפקיד ראש הממשלה, העיקר שתוקם ממשלת ימין: "שמעתי עכשיו את הצעתו של נתניהו. אני חייב לומר - הצעה זו אינה מובנת לי. לא ביקשתי מנתניהו את ראשות הממשלה אלא ממשלה".

ממפלגת 'ימינה' נמסר בתגובה לפרסום ב'כאן 11': "דיווח שקרי, ולא בפעם הראשונה. הדברים לא נכונים ולא קרו, לצערנו שוב מטעים את הצופים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוצפה של בנט. ורק כעת התפרסמה הקלה של שקד, שאומרת במפורש שה"הישג" של רוטציה בממשלת ימין הושג בגלל התעקשות בנט...  (ל”ת)

  ד.

 2. בנט שיקר לבוחריו. וילך עם השמאל  

  נאכל ממנו קש

 3. ממשלת ימין חרדים  

  אוביקטיבי

 4. סחטנים  


 5. מכירה פומבית  


 6. בנט חצוף!  (ל”ת)


 7. תראו את ביבי עצוב כולו ומדבר בשקט וחוץ מזה הרקע שחור משדר הפסד  (ל”ת)

  אילוז

;