1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הילד שיגר מכתב למתנדב המסור שהציל את חייו באסון מירון • צפו

"הגומל לחייבים טובות": אל כינוס מיוחד של מתנדבי ארגון 'צוות הצלה' הגיע אביו הנרגש של הילד זאב מרדכי קוביטשעק, להודות ולהכיר טובה למתנדבים המסורים שהוציאו את בנו שהיה מוטל בין המתים ונלחמו להחזירו אל החיים | צפו בתוכן המכתב המרגש שכתב הילד | הכרת הטוב

אהרן מילר, כ"ב אייר תשפ"א 04/05/2021 07:40

מפגש מרטיט האב, המתנדב והמכתב האב, המתנדב והמכתב צילום: שרוליק ולס

ככל שהשעות והימים חולפים מאז התבררו ממדי האסון הנורא בליל שישי האחרון, ליל ל"ג בעומר תשפ"א בהר מירון. עת הסתלקו בחטף מ"ה נשמות בדוחק הרב במקום. הולכים ומתבהרים במקביל סיפורי ההצלה המופלאים, ומאמציהם ההירואיים של כוחות ההצלה שנכחו במקום.

לדאבון כל לב, תשומת הלב העיקרית נתונה לבתי האבלים. אך מנגד ישנם כאלו שבניסי ניסים ובהשגחה פרטית מופלאה הצליחו להיחלץ מהתופת. אחד מהם הוא הילד זאב מרדכי קוביטשעק בן ה-11, שרק אתמול (שני) חזר לביתו, לאחר שחייו ניצלו על ידי מתנדב 'צוות הצלה' שהצילו.

לכינוס מיוחד שנערך אמש למתנדבים בארגון 'צוות הצלה', הגיע אביו של הילד היישר מבית החולים רמב"ם שבחיפה, לאחר שהניח את בנו בבית. וביקש להודות למתנדבים המסורים ובראשם זה שהציל את בנו, המתנדב ר' ירמי קלפהולץ.

בדבריו עמד האבא על ההלכה שאדם שנעשה לו נס הרי הוא צריך לפרסם את חסדיו של הקב"ה, ועל כן הוא רוצה לספר ולשחזר את הנס הגדול. בדבריו שיתף האב את הנוכחים במה שאירע, ואת המצב הקשה בו היה שרוי בנו. שכבר הונח בין המתים. והמתנדב התעקש להעבירו אל בין החיים. ולהילחם על חייו במסירות אין קץ.

בידיו החזיק האבא הנרגש מצלמה ומכתב. במצלמה הראה למתנדבים את בנו מסתובב כאחד האדם בבית לאחר שקיבל במתנה את חייו. ובנוסף הביא מכתב מצמרר שכתב בנו שלא יכל להגיע לכינוס, מכתב שמוען אל המתנדב ר' ירמי קלפהולץ.

במכתבו המטלטל כתב הילד: "תודה רבה לך, בשביל שהיית שליח של הקדוש ברוך הוא להציל את החיים שלי, בזכותך ה' יעזור שיצא ממני בנים ובני בנים והכל בזכותך. ותודה רבה לך שאפילו שהחברים שלך התייאשו ממני אתה לא התייאשת ממני, ובזכות זה הקדוש ברוך עזר שאני בריא ושלם!".

"ובזכות זה הקדוש ברוך הוא יעזור שיוולדו לך בנים ובני בנים תלמידי חכמים, בעלי מעשים טובים, אמן", על החתום: "זאב מרדכי קוביטשעק".

לידי 'בחדרי חרדים' הגיעו תיעודים מרגשים מהמפגש אמש, כמו גם צילום המכתב המרטיט שכתב הילד. צפו:

המפגש של האב עם צוות ההצלה המפגש של האב עם צוות ההצלה צילום: שרוליק ולס

המפגש של האב עם צוות ההצלה המפגש של האב עם צוות ההצלה צילום: שרוליק ולס

המפגש של האב עם צוות ההצלה המפגש של האב עם צוות ההצלה צילום: שרוליק ולס

המפגש של האב עם צוות ההצלה המפגש של האב עם צוות ההצלה צילום: שרוליק ולס

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שיזכה להקים בית נאמן בישראל דורות ישרים ומבורכים בבריאות איתנה ואורך ימים ושנים אמן  (ל”ת)


 2. ירמי המלך  


 3. וואו, כמה מרגש, איזה מותק!  

  עוד אחד

 4. נס  

  מצמרר

 5. חייבים ללמד זכות על הדור הזה,הח''ח כותב שצריך ללמד זכות  


;