1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

אסון מירון: האם אדמו"רים יוזמנו לחקירה

אתמול הודיע מבקר המדינה כי הוא פותח בבדיקה מיוחדת לחקר הכשלים שהובילו לאסון מירון תשפ"א. הבוקר הוא כבר הופיע לסיור ראשון במקום | האם רבנים ואדמו"רים יהיו חלק מהנחקרים?

אהרן מילר, כ"ב אייר תשפ"א 04/05/2021 22:17

הבדיקה נמשכת ההדלקה של הרבי מבאיאן ההדלקה של הרבי מבאיאן צילום: דוד כהן, פלאש 90

עם היוודע ממדי האסון העצום בהר מירון בליל שישי האחרון ליל ל"ג בעומר תשפ"א, החלו הגורמים השונים האמונים על תחקור האסונות והפקת הלקחים לפעול ולתחקר.

עיתונאי חדשות 13 מאור צור דיווח הערב (שלישי) כי בלה"ב 433 מתכוונים לזמן לחקירה או לגבות עדויות מרבנים ואדמו"רים הקשורים לאסון מירון. לדבריו בלה"ב 433 לוקחים בחשבון שכל זימון כזה עלול להיתקל בחוסר שת"פ ולגרום להפגנות ענק.

בתוך הבוקר דווח כי מבקר המדינה מתניהו אנגלמן הגיע להר מירון, לסיור ראשון במהלך הבדיקה אותו הוא מנהל. הסיור התקיים פחות מיממה מאז ההודעה כי יערוך בדיקה מקיפה לבדיקת הכשלים והליקויים שהובילו לאסון הנורא בהר מירון.

אתמול כזכור הודיע אנגלמן במסיבת עיתונאים מיוחדת כי בכוונתו לפתוח בביקורת מדינה מיוחדת אשר תתחקר את הנסיבות שהובילו לאסון הר מירון, את היערכותם של הגופים השונים ואת הפעולות שננקטו על ידם, הן בשנה זו והן במהלך השנים שחלפו מאז דו"ח הביקורת של משרד מבקר המדינה ב- 2011.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה מיותר  

  זעליג

 2. למה לא שואלים את השוטרים שסגרו וחסמו את המעבר למה חסמו  


 3. מה האדמורים אשמים שהשוטרים קיבלו הוראה אכזרית??  

  דודן

 4. אסור לחקור אדמורי"ם. צריך פשוט להתעם מהם. אין להם לא שכל ולא לב. מה שמעניין אותם זה רק כסף וכוח  (ל”ת)

  שלמה זלמן

 5. מה הקשר?? שיחקרו את השוטרים.......... מזכיר לי את יענקי רוזנברג......  (ל”ת)

  לטאי

;