1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

"שערי דמעות": המתנדבים חזרו לזירת האסון במירון

בדיוק בנקודה בה אירע האסון הכבד במירון, על גרם המדרגות ש'זכו' לכינוי "מדרגות המוות", התיישבו אמש כ-150 מתנדבי ארגון 'הצלה' שטיפלו בעשרות הנפגעים וההרוגים באירוע הטראגי ושרו שירי נשמה במשך שעה ארוכה | המתנדבים הדליקו נרות בצורת המספר 45 - לזכר 45 ההרוגים באסון 

אבי גדלוביץ', כ"ג אייר תשפ"א 05/05/2021 07:17

תיעוד המתנדבים בזירת האסון המתנדבים בזירת האסון צילום: באדיבות המצלם

מאות מתנדבי ארגוני ההצלה ששהו בהר מירון לצורך אבטחת ההילולה הגדולה, פעלו במשך שעות ארוכות בליל האסון בשבוע שעבר, תוך חשיפה למראות קשים, אפילו עבור מי שמורגל בטיפול בפצועים והרוגים בימי שגרה.

אמש (שלישי), חזרו לנקודת האסון כ-150 מתנדבי ארגון 'הצלה' מכל רחבי הארץ. המתנדבים התיישבו על גרם המדרגות ש'זכו' לכינוי "מדרגות המוות", בדיוק בנקודה בה העניקו טיפול לנפגעים הרבים, ולאחר מכן בכבוד הנפטרים שנספו באסון. 

המתנדבים פרצו בשירה מרגשת בליווי כלי נגינה, תוך שמצטרפים אליהם עשרות מתפללים שהגיעו לציון הרשב"י. מתנדבי הארגון הדליקו נרות נשמה בצורת המספר 45 - לזכר 45 ההרוגים באסון.

אושי שלומוביץ, יו"ר 'הצלה', נשא דברים מרגשים בפני המתנדבים: "אנחנו נמצאים כאן בדיוק במקום שבו לפני ימים ספורים מסרתם את הנפש להצלת חיים. הכי חשוב זה להודות להשם. אתם ראויים להערצה. רצתם פה במעלה ההר עם עוד מיטה ועם עוד פצוע והצלתם חיים.

"עם כל הכאב של פטירתם של 45 הקדושים, חשוב לזכור את מאות הפצועים שחייהם ניצלו בזכותכם. מגיע לכם את כל הכבוד. יש לכם זכויות וכוחות גדולים לפעול ישועות. בואו נשיר לכבודו של השם בתודה על הכול", הוסיף שלומוביץ.

ח"כ ישראל אייכלר שהגיע לציון הרשב"י, שמע מעשרות המתנדבים על פעולותיהם בשטח להצלת נפשות בלילה הקשה, ואת סיפוריהם המרגשים של הניצולים שבאו לברך על הנס.  אייכלר הדליק נר נשמה, לעילוי נשמת ההרוגים ביניהם גיסו הרב חנוך סלוד ז"ל.

כפי שדווח בתחילת השבוע ב'בחדרי חרדים', בחלק מהארגונים, החלו לקיים מפגשים לטובת המתנדבים שהשתתפו בפעולות ההצלה והפינוי באסון.

מתנדבי ארגוני ההצלה השונים, עדיין מנסים להתאושש מהמראות הקשים שחלפו לנגד עיניהם במהלך האסון הכבד בשבוע שעבר בהר מירון. "אין ספק שמדובר באירוע שונה מכל מה שהכרנו עד כה", אומר בכיר באחד מארגוני ההצלה.

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העיקר עם מגן דוד... איכס  (ל”ת)


  • בור ועם הערץ לך תלמד מה משמעות של הסמל הזה (ל”ת)

   דוועד המילך

  • מגן דוד הוא סמל יהודי עתיק 


  • למה? למה? 

   dian

  • שוטה (ל”ת)


  • צריך עין טובה. 


 2. מי התיר לשיר בכלי נגינה בימי הספירה?  (ל”ת)


  • אישור של רב 


  • כנראה הם ספרדים ואצלינו מותר מאחרי לג בעומר . אבל מוזר שאין אנשי הצלה אשכנזים וחסידים ? חבל מאוד אולי אם היו אנשי הצלה אשכנזים במקום הם היו מצילים יותר  (ל”ת)

   ספרדית

  • עכשיו שמעתי תירוץ פשוט שזה לצורך פרנסה אז התירו להם כי זה עושה להם פרסומת טובה ואז יתנו להם כסף כמו ההיתר להחזיק במכשירים ללא פיקוח והכשר .גם מתירים להם לצורך פרנסה . וגם כי סומכים עליהם שלא יציצו במקומות אסורים כי אין להם יצר הרע בכלל . כאלו צדיקים הם .  (ל”ת)

   חסיד

 3. יש היתר לכלי נגינה בימים אלו?  (ל”ת)

  יהודי פשוט

;