1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

דרישה לעצור את תוקפי תלמידי הישיבה: "לקוח מתקופות אפלות"

שני תלמידי ישיבה הותקפו בשכונת תלפיות בבירה, לפני כשבועיים | הפורעים הערביים לא הניחו לבחורים וניהלו מרדף ממושך בעקבותיהם תוך הכאות והשלכת אבנים | צפו 

אבי גדלוביץ', כ"ז אייר תשפ"א 09/05/2021 13:28

התושבים נותרו אדישים תקיפת הבחורים תקיפת הבחורים צילום: מצלמות אבטחה

תלמיד ישיבה הותקף על ידי בן מיעוטים בשכונת תלפיות בירושלים. התוקפים רדפו אחרי הצעיר וחברו, גם כשהאחרונים ניסו להימלט ולהתחבא. לבסוף הזעיק תושב מבוגר את המשטרה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו: "כיצד יתכן שפורעים מכים יהודים מכות רצח זמן רב, ואין מושיט עזרה?".

התקיפה אירעה בליל שבת לפני כשבועיים, עת צעדו י', תלמיד ישיבת הר המור, וחברו באזור התעשייה תלפיות בירושלים בדרכם לישיבה. לפתע החל בן מיעוטים לתקוף אותם, ולמרות שהשניים התפצלו וניסו להימלט לא הרפה התוקף והמשיך לחפשם. התוקף וחבריו מצאו את י' והמשיכו בתקיפה, עד שעדים שהיו במקום עצרו אותם והוזמנה משטרה.

במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את י' למשטרת מוריה נכתב כי בעת שעברו י' וחברו ברחוב האומן "הגיח לעברם מחבל בן מיעוטים אשר החל לזרוק לעברם אבנים". בהמשך שלף התוקף את חגורתו ממכנסיו, רדף אחריהם והשליך לעברם אבן גדולה.

י' וחברו נמלטו לתחנת דלק קרובה, אולם התוקף הסתובב סביב התחנה ומנע מהם לברוח. לאחר זמן הצליחו שני תלמידי הישיבה לצאת מהתחנה "או אז נתקלו בשני מחבלים נוספים, שככל הנראה הוזעקו למקום על ידי המחבל".

שני החברים התפצלו בניסיונם להימלט מחבורת התוקפים. י' נפגע בידו מאבן שהושלכה לעבר ראשו, והיות והוא שומר שבת ולא היה בידו אמצעי תקשורת להזעיק משטרה, בחר להימלט לעבר שכונת בית צפפה, בתקווה שבעלי החנויות או הקונים הערבים שם יסייעו לו ויזעיקו משטרה.

אולם, לפי התיאור נאלץ י' להתחנן לעוברים ושבים תושבי בית צפפה שיצילו אותו מהמבקשים לפגוע בו, ובמשך רבע שעה נתקל באדישות גמורה. "או אז מצאו אותו שוב שלושת המחבלים והחלו להכותו לעיני הנוכחים". בתיעוד ממצלמות האבטחה נראים התוקפים יורדים מרכבם, ועטים על הצעיר היהודי.

י' הצליח להיכנס לחנות פיצה במקום, ובעל החנות שחשש מתוצאות האירוע עצר את התוקפים. תושב ערבי מבוגר שגר בסמוך הזעיק את המשטרה, ושמר על י' עד בוא השוטרים ומד"א.

עוד הוסיף עו"ד בלייכר כי "מדובר באירוע שנראה כלקוח מתקופות אפלות, בהן דמו של יהודי נשפך ברחובות לעין כל, תוך אדישות מוחלטת מצד הנוכחים במקום". בלייכר ציין כי לאורך נתיב האירוע קיימות מצלמות אבטחה רבות המאפשרות את איתור החשודים, וביקש מהמשטרה לפעול למעצר מלא של החשודים ולמיצוי הדין איתם.

עו"ד בלייכר מארגון חוננו המייצג את תלמיד הישיבה מסר: "הפרעות האנטישמיות ביהודים בשכונות הבירה צריכות להדיר שינה מכל אזרח ישראלי. כיצד ייתכן שפורעים מכים יהודים במשך זמן רב מכות רצח, ואין מי שיושיט עזרה. אנו מצפים שהמשטרה תלכוד את אותם מחבלים. אנו מקוים שהשופטים יתייחסו לאירועים אלו כאירועי טרור ויפסיקו לחוס על אותם מחבלים ולשחררם תוך זמן קצר חזרה לפעילותם הטרוריסטית אנטישמית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בן גביר תתחיל לטפל בהם כמו שצריך. לא סתם הצבעתי לך  (ל”ת)


  2. לא מבין: א. מה מנע משניהם להחזיר לערבי כשהיה יחיד? ב. למה לא דאגו להתקשר למשטרה מתחנת הדלק? היר זו סכנה. ומכל מקום, צריך לתפוס אותם, להכניס להם מכות עד שישכחו את שמם ולהוציאם להורג. כמו כן, צריך לזהות את כל האדישים מסביב, לנעול את חנויותיהם, לכלוא אותם. את כל המעורבים לקנוס בסכומים שלא ישכחו. אגב, איפה בנט למחות על המיתקפה דל אלה שאיתן הולך להקים ממשלה..  (ל”ת)

    ד.

  3. לא מובן מאיליו?  


;