1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

אוסטריה הוסיפה את ארגון חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור

ממשלת אוסטריה מגדירה את חיזבאללה כארגון טרור | שר החוץ אשכנזי מברך על כך: "צעד נוסף במאמץ שמוביל משרד החוץ להרחבת הלחץ הבינלאומי על החיזבאללה" אשכנזי קרא לאיחוד האירופאי ולמדינות נוספות להכיר בחיזבאללה על כל זרועותיו כארגון טרור"

יענקי פרבר, ה' סיון תשפ"א 16/05/2021 00:48

בעיתוי הנכון דגל ישראל מונף על גג לשכת הקנצלר דגל ישראל מונף על גג לשכת הקנצלר צילום: לשכת הקנצלר

אוסטריה תיקנה את חוק הסמלים, האוסר על שימוש בסמליו של ארגון טרור, וקבעה כי חיזבאללה, על כל זרועותיו הינו ארגון טרור. קודם לתיקון, רק הזרוע הצבאית של חיזבאללה נכללה בחוק הסמלים. בכך מצטרפת אוסטריה לגרמניה, צ'כיה, סלובניה ושווייץ שכבר קיבלו לאחרונה החלטות בנושא חזבאללה.

משרד החוץ מוביל מאמץ בין-סוכנותי להגברת הלחץ הבינלאומי על חיזבאללה, ובשנה וחצי האחרונות 17 מדינות הצטרפו לרשימת המדינות הרואות בארגון חיזבאללה על כל זרועותיו ארגון טרור.

שר החוץ גבי אשכנזי אמר: "בימים אלה של התקפות טילים בלתי פוסקות על אזרחי ישראל מצד ארגוני טרור פלסטיניים שנתמכים גם הם על ידי איראן, פעולתה של אוסטריה היא עדות נוספת לידידותה האמיצה ועמידתה האיתנה לימין ישראל. על הקהילה הבינ"ל כולה להתגייס בתקיפות כנגד ארגוני הטרור".

עוד אמר, "אני מברך את אוסטריה על הרחבת רשימות הטרור המפורטות בחוק הסמלים והקביעה כי ארגון חזבאללה על כל זרועותיו הינו ארגון טרור. החלטה זו משלימה את ההצהרה של הפרלמנט האוסטרי ממאי 2020 ומצטרפת להחלטות שקיבלו בחודשים האחרונים ממשלות באירופה ובאמריקה הלטינית. ארגון חיזבאללה הוא ארגון טרור שפוגע בראש ובראשונה באזרחי לבנון עצמה ולוקח אותם כבני ערובה במטרה לשרת את האינטרסים של איראן".

על רקע ההחלטה של האוסטרים, קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי הוא תומך בישראל להגן על עצמה, ופרסם תמונה של דגל ישראל מונף ליד דגלי אוסטריה ואיחוד האירופי על גג לשכתו של הקנצלר וכן על גג משרד החוץ בוינה כאות תמיכה, וכתב: "יש לגנות בכל תוקף את מתקפות הטרור על ישראל".

הקנצלר כתב "דגל ישראל הונף היום על גג לשכת הקנצלר הפדרלי, כדי לשמש כאות הזדהות וסולידריות עם ישראל, יש לגנות בכל תוקף את מתקפות הטרור על ישראל אנחנו עומדים יחד לצידה של ישראל". ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בתגובה לקורץ: "תודה לך ולכל אזרחי אוסטריה על העמידה לצד ישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;