1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

מנסור עבאס מגיב: "מדבר עם כל הצדדים"

לאחר שבנט הודיע כי לא יקים את ממשלת השינוי, יו"ר התנועה האיסלאמית התייחס למצב הפוליטי, ואמר כי הוא תכננו ליצור פרק חדש בהיסטוריה: "אני מנסה להשפיע גם בשורות הממשלה" | בנוסף התייחס לפרעות ברחבי הארץ: "אנחנו קוראים להפסיק את האלימות"

יאיר כלפה, ד' סיון תשפ"א 15/05/2021 22:08

אחרי קריסת ממשלת השינוי נפתלי בנט/מנסור עבאס נפתלי בנט/מנסור עבאס צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר 'רע"מ' ח"כ מנסור עבאס מתייחס למצב הנפיץ בערים המעורבות וקורא להנמיך את הלהבות. בנוסף, התייחס לקריסת ממשלת השינוי שהיה אמור להיות חלק פעיל בה.

"אנחנו קוראים להפסיק את האלימות", אמר עבאס ב'חדשות 12' והמשיך, "הודעתי לראש ועדת המעקב שעלינו להפסיק את ההפגנות ולנסות להיכנס לתהליך ולשקם את היחסים".

הוא המשיך: "המחאות התחילו כלגיטימיות והן היו על הפגיעה בקדושתו של מסגד אל-אקצא ועל הסכנה לגירוש משפחות משייח' ג'ראח. כל הזמן מדברים על זה שצריך לנהל את הסכסוך ולא לפתור את הסכסוך".

"אנחנו לא יכולים לנתק את עצמו רגשית וכל זה מביא את החברה הערבית לצאת ולמחות. לצערנו חלק גלש והפר את הסדר ולא שמר על החוק", טען עבאס כי יש קשר למבצע בעזה.

"אני מדבר עם כל הצדדים ונמצא בקשר עם כולם", התייחס למצב הפוליטי והמשיך, "הייתה לנו יוזמה של שותפות פוליטית ושאנחנו יכולים ליצור היסטוריה חדשה אני מנסה להשפיע גם בשורות הממשלה".

הוא המשיך: "אני מקווה שתוך 48 שעות המבצע הזה ייפסק. אנחנו נשאר פצועים בשטח. צריך לעשות חשבון נפש בשתי החברות"

"אנחנו נמצאים שנים רבות במבוי סתום. אני מקווה שמחר תתקבל הקריאה להרגעת הרוחות. כולנו מגנים את המצב ואת האלימות כלפי שני הצדדים", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. .  


  2. המקל והגזר - ועכשיו מתוך שורות הממשלה משותפת כן משתפת לא משתפת....  (ל”ת)


  3. בנט תלמד מעבאס, ככה מתנהג אדם שהוא לא גזען  

    יואב

;