1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הקרב על הנשיאות: הרצוג מגייס את המתנחלים

לאחר שהצליח לגייס עשרות חתימות מחברי הכנסת, בוז'י הרצוג פועל למען בחירתו לנשיא והבוקר נפגש עם ראש המועצה אזורית שומרון יוסי דגן - והשנים דיברו על על הנושא | ל'בחדרי' נודע כי מטרתו של הרצוג בפגישה, היא לגייס את דגן להפעלת כוח על ח"כים ב'ליכוד'

יאיר כלפהי' סיון תשפ"א 21/05/2021 13:43

מאמץ בתוך הליכוד יצחק הרצוג יצחק הרצוג צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בעוד כשבוע וחצי יצעדו 120 חברי הכנסת אל עבר הקלפי ויכריעו מי יהיה נשיא המדינה הבא של ישראל. הבוקר (שישי) המועמד יצחק בוז'י הרצוג המשיך במאמציו לשכנע את הח"כים.

לצורך כך, הרצוג נועד עם יוסי דגן, ראש המועצה אזורית שומרון וחבר מרכז 'ליכוד', והשנים שוחחו על נושא הנשיאות ונושאים בוערים נוספים. ל'בחדרי חרדים' נודע כי מטרתו של הרצוג בפגישה הייתה לגייס את דגן למאמציו.

הרצוג ויוסי דגן

על פי גורם המעורה בפרטי השיחה בין השניים, הרצוג מבין שכדי להגיע לחברי הכנסת והשרים הוא צריך להפעיל כוח על חברי ומנהיגות של מרכז 'הליכוד', ולשם כך נפגש עם דגן כדי לגייסו במאמץ, שכן האחרון כאמור בעל שליטה במרכז מפלגת השלטון.

בנוסף, הרצוג חושש כי מרים פרץ, המעומדת המתחרה, תזכה ליותר קולות, שכן היא מזוהה עם הימין ואף עובדת חזק בתוך 'הליכוד'.

בתוך כך בתחילת השבוע בנט, סער ונתניהו הודיעו כי הם נותנים חופש ההצבעה לחברי מפלגותיהם בבחירות שיתקיימו ביום רביעי בשבוע הבא, ובכך לא מקדמים אף מועמד.

כזכור, שלשום הגישו יצחק הרצוג ומרים פרץ את מועמדתם לבחירות לנשיאות המדינה. הרצוג הציג תמיכה גורפת מרוב סיעות הבית כש-27 חברי כנסת חתמו על מועמדותו, ופרץ הציגה 11 חתימות בלבד של חברי גוש הימין - חרדים ונציגים מכחול לבן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נשיאות  

  מרים פרץ

 2. נורא  


 3. עד כדי כך גברו ההתקפות שנתניהו לא התאפק לחקות אותו כמו כן יתן  


 4. מה חיובי בבוז'י ? מה פעל לחיזוק אחיזתנו בכל רצנו?  (ל”ת)


 5. מרים פרץ  


  • מסכימה מסכימה מסכימה כן היא מקסימה (ל”ת)

   נירה

 6. יכול להיות שמרים פרץ אישה יותר חביבה ויותר מסמלת אחדות אבל נשיא צריך להיות ממלכתי קצת פוליטי ומייצג של מדינת ישראל בעולם כולו ובארץ, ולכן בוג'י הרצוג מתאים עשרת מונים ממרים פרץ  (ל”ת)


 7. רק מירים..  (ל”ת)

  סי

;