1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

סער מבהיר: אין עדיין וודאות שהממשלה תקום

בישיבת הסיעה בחר יו"ר תקווה חדשה להסביר את החבירה לשמאל, להדגיש כי מדובר בממשלת אחדות, לצד מתקפה על מסע הדה-לגיטימציה שנתניהו ואנשיו מעבירים אותם | "אמות המידה הכפולות שקופות: שמאל עם נתניהו בממשלה- סבבה. שמאל בממשלה בלי נתניהו - סוף המדינה"

אהרן מילר, כ' סיון תשפ"א 31/05/2021 15:35

דה-לגיטימציה פרועה גדעון סער גדעון סער צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

כמו שאר ראשי הסיעות גם יו"ר תקווה חדשה, חבר הכנסת גדעון סער נשא היום (שני) הצהרה בפתח ישיבת הסיעה והתייחס למפץ הפוליטי אותו הוא מנסה לקדם יחד עם חבריו שפרשו מהליכוד ושאר המפלגות השונות שהתאחדו יחד להוציא את נתניהו מתפקיד ראש ממשלת ישראל.

בפתח דבריו אמר סער: בערב הקמת "תקווה חדשה" הדגשתי שהאינטרס של ישראל הוא החלפת השלטון הממושך ביותר בתולדות המדינה. כך עשיתי- עשינו גם במהלך מערכת בחירות ובהתאם לכך פעלנו בעקביות לאחריה.

"מורנו ורבנו מנחם בגין עליו השלום עמד על החשיבות בהחלפת שלטון ממושך. זה נוגע לשורשי האמון של העם בשיטה הדמוקרטית ובתחושתו לגבי עצם יכולתו להשפיע על גורלו" ציטט סער והמשיך: "מנחם בגין אמר ב-1955: "שלטון ממושך באומה ובמדינה זוהי תופעה חמורה מאוד. שלטון ממושך אינו יכול לא להיות מושחת". היכולת להתמיד ולזכור מהו היעד, חשובה כדי לעמוד מול פיתויים ולחצים".

שלב זה עבר יו"ר תקווה חדשה לדבר על הסיטואציה הפוליטית: "משמעות ההצעה שקיבלנו- גם אם הייתה מתממשת- היא שגם בארבע וחצי השנים הבאות נתניהו יישאר האדם החזק והדומיננטי בממשלה ובמערכת הפוליטית, עת שיכהן כראש הממשלה וגם בעת שיכהן כראש הממשלה החליפי. כל אדם, שהיה מכהן בנסיבות אלה כראש ממשלה- היה לגמרי נתון בידיו וכפוף לחלוטין לרצונו הטוב בהצלחתו".

"צריך לנתח את מהות הדברים: איך הם יהיו במבחן המציאות" הבהיר סער, וסיפר: "התייעצתי עם חברי, והגעתי למסקנה שנכון להמשיך ולפעול למיצוי הסיכוי לשינוי" עם זאת אמר "גם עתה אין עדיין וודאות שממשלה תקום. אנו עושים ונעשה כמיטב יכולתנו שתקום. אתמול התקיים משא ומתן מהצהריים עד אחרי חצות. היום נמשיך במאמצים. זה לא מסייע לפרט בפומבי את תוכן הדיונים. אומר רק שאנו עוסקים בנושאי תוכן חשובים עליהם דיברנו במערכת הבחירות: חינוך. משפט. נושאים חברתיים. אלה הנושאים החשובים באמת לכל אחד מאזרחי ישראל ולאיכות חייהם".

בשלב זה עבר סער למתקפה: "מה שבלתי נסבל זאת ההסתה. בעבר דיברתי על השיטה של דה-לגיטימציה ליריבים פוליטיים. נתניהו ואנשיו עושים דה-לגיטימציה פרועה לממשלה שטרם הוקמה. מכונת ההסתה עובדת בכל הכוח עוד לפני שקמה בכלל ממשלה או עשתה משהו. זאת הסתה וליבוי היסטריה שאין לה שום קשר לאידאולוגיה אלא לחרדה מאובדן שלטון ושליטה. "ממשלת שמאל" הוא ביטוי שקרי ומופרך לממשלה שאם תוקם תהיה אמנם הטרוגנית- אך רוב חבריה יהיו מהמרכז ומהימין.

"חשוב לומר גם שיריבים פוליטיים, גם מהשמאל, אינם אויבים. הם מייצגים אזרחים שמשרתים בצה"ל ושאוהבים את המדינה" הוסיף סער, ועקץ: "אני מזכיר שאהוד ברק, ציפי לבני, יאיר לפיד, עמיר פרץ, אבי ניסנקורן היו כולם שותפים בממשלות נתניהו. אמות המידה הכפולות שקופות: שמאל עם נתניהו בממשלה- סבבה. שמאל בממשלה בלי נתניהו- סוף המדינה".

"בבסיס הקמת הממשלה יהיו הסדרים שיבטיחו שנוכל לעמוד על הערכים היקרים לנו. בכל מצב, אנו נעמוד על עקרונותינו. לא נאפשר פגיעה בארץ-ישראל כשם שלא נאפשר פגיעה בדמוקרטיה. נשמור על הערכים הלאומיים ועל האינטרסים החיוניים של ישראל".

"לאף אחד אין בטוחה להצלחה. דבר אחד אני יכול להבטיח: יש כאן אנשים שעמדו במבחנים קשים בעבר. אני משוכנע שנדע לעמוד גם בעתיד. המחנה הלאומי זקוק להתחדשות והתחדשות כזאת תקרה בשנים הקרובות", סיכם סער.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תקווה חדשה שווה ברית חדשה!!! גדעון חוץ מהפן האישי באמת אין לך שום מסר אתה לא מביא איתך כול!!! כול עינינך הוא אחד: אגו!!!  (ל”ת)


  2. גם התנהגותך המכוערת בלתי נסבלת, אתה אדם שפל ונבזה, באת מהימין ואתה מעביר את השלטון לשמאל ולערבים  

    צבי

  3. זריית חול  

    שי

;