1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

סמוטריץ' נגד הח"כים החרדים: "אנשים גלותיים"

לאור כוונתם של 'ימינה' ו'תקווה חדשה' להצטרף לממשלת השינוי, יו"ר 'הציונות הדתית' ממשיך לתוקף את נציגי שתי המפלגות. "תיזכרו לדיראון עולם בדפיה השחורים של העם היהודי" | בנוסף תקף את בכירי 'יהדות התורה': "אנשים גלותיים. מבחינתם הם עדיין בגלות"

יאיר כלפה, כ"א סיון תשפ"א 01/06/2021 16:48

"כפויי טובה כלפי ה'" סמוטריץ' ואייכלר סמוטריץ' ואייכלר צילום: באדיבות המצלם

לאחר שנאבקו על קולות המגזר החרדי, היום (שלישי) יו"ר 'הציונות הדתית' בצלאל סמוטריץ' יוצא במתקפה על 'ימינה' ו'תקווה חדשה', ובין היתר גם על חברי הכנסת משה גפני וישראל אייכלר, בכירי 'יהדות התורה' אותם הוא מכנה "גלותיים".

"עכשיו תראו, על אנשים גלותיים כמו גפני ואייכלר אין לי קושיות", התייחס סמוטריץ' בפוסט בפייסבוק על הסכנה בממשלה שתישען על עבאס, והמשיך, "למרבה הצער הם עדיין לא חיים את מושגי הלאומיות והריבונות של מדינת ישראל כמונו".

הוא תקף בחריפות את גפני ואייכלר: "מבחינתם הם עדיין בגלות ואם לפריץ קוראים איוואן או עבאס זה לא באמת משנה. זה כואב ועצוב וכפויי טובה כלפי ריבונו של עולם", טען.

"אבל אנחנו מכירים את החולשה הזו וברוך השם חלקים הולכים וגדלים בציבור החרדי מבינים את הטעות הזו והעמדות הללו של גפני ואייכלר כבר מזמן לא מייצגות אותם", הוסיף.

לפני כן, תקף את 'ימינה' ו'תקווה חדשה': "הם עושים הרבה דברים רעים. ממש "עבירה גוררת עבירה". הם שוברים שמאלה, גונבים את הבחירות והבוחרים ומפרים את כל הבטחותיהם, הם מפרקים את המחנה הלאומי ומשחיתים את הפוליטיקה".

"אבל כל אלה הם כסף קטן לעומת ההלבנה של אויבים תומכי טרור והפיכתם לשותף שעליו נשענת הממשלה", כתב והוסיף, "הלבנת המפלגות הערביות והפיכתן לשותף לגיטימי בממשלה היא צעד בלתי הפיך, אל חזור, שישנה את המפה הפוליטית בישראל עשרות שנים קדימה".

"המפלגות הערביות יגדלו בצורה דרמטית ויהיו מכאן והלאה לשון מאזניים שתקבע איך ייראה השלטון במדינת ישראל ומה תהיה המדיניות שלה. זה ילווה אותנו חלילה עשרות שנים קדימה", טען.

יו"ר 'הציונות הדתית' התייחס למפלגות הערביות: "הם שוללים את קיומה של ישראל כמדינה יהודית, וככזו רוצים לפגוע בה, להחליש אותה ואף לחסל אותה. בנקודת המוצא הזו אין שום הבדל בין הרשימה המשותפת לרע"מ ואפילו למנסור עבאס".

"חברי הכנסת של ימינה ותקווה חדשה מבינים את זה מצוין. הם לא שוגגים. הם מזידים ממש, וזה לא יסולח להם. אתם תיזכרו לדיראון עולם בדפיה השחורים של ההיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל כמי שמכרו את נשמתם ואת ערכיהם", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הציבור שלך שהולך ומתנהג שלא בצניעות לא כפויי טובה כלפי ה'?!  


  • הציבור החרדי לא נוסע לחו"ל??? (ל”ת)


  • החרדים טסים הרבה יותר לחוץ לארץ, לשנורר כסף לחתונת הילדים. (ל”ת)

   שריר

  • מעןלם לא טסת במטוס 20 - 30% הם אנשים חרדים  (ל”ת)

   חיימ'ה

  • סמוטריץ אל תען כסיל כאיוולתו כחרדי אוכל לומר שזה אוכל את החכים החרדים לראות מזרוחניק שעונד על עקרונותיו ערא שמין צעיר ומוצלח ובעיקר חד לשון. תכונות שלחכים שלנו ממזמן כבר אין למרבה הצער (ל”ת)

   חיימקה

  • מצאת דוגמא 

   אבנט

 2. סמוטריץ  

  משה

 3. הפעם הוא צודק  

  שיינדעל

  • לא יעזור לסמוטריץ' שום דבר, אנחנו עמוק בתוך הגלות, ועד לביאת  

   יהודי

  • יהודי יקר, הפוך בדיוק 

   אבנט

 4. 100% צודק  

  שיקו

 5. מחמאה  

  יהודי

  • טעות בידך 

   אבנט

 6. לחבור אתם?! השתגעתם?!  

  שאלתיאל

 7. תגובה  

  שאו

  • אתה רק מוכיח את הטענה 


 8. מי שמדבר סמוטריץ שנבחר בקולות של חרדים יורק להם בפרצוף  


 9. יהודים עם שטרימל וקפוטה שלא שינו הם גלותיים וסמרטוטיץ מזלזל בהם  


  • שטריימל וקפוטה?! ראיה למה זה? 

   אבנט

  • שטריימל? מי לא חבש שטריימל הגדול של הדתיים-לאומיים הגאון הצדיק רבי אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל?גלותי??? (ל”ת)

   שמעון אומר

 10. סמוטריץ תוקף את כולם כדי להסתיר את העובדה שהוא אשם בנפילת הימין  (ל”ת)

  ס.ג.

 11. אם סמוטריץ לא בגלות אז שיסע לנופש באירן, ויזמין את משטרת ישראל לתביעה אצל הבגץ, ויגיד לאמריקה כל טוב סלה, וירחיק את רוסיה מגבולות ארץ ישראל  (ל”ת)


 12. סמוטריץ, אתה לא בגלות?  

  אביגיל

 13. חי בדמיון  


 14. אני כרגע מאמין שסמוטריץ איבד חרדים שהצביעו לו עם הזלזול הזה והטחת האשמות  


 15. בדיוק להיפך בצלאל יקירי !  

  דתי לאומי לשעבר !

;