1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

לפיד: ש"ס ויהדות התורה יגלו שאנחנו הגונים כלפיהם

לפיד בישיבת הסיעה השבועית, ימים ספורים לפני השבעת הממשלה: "זו תהיה גם הממשלה של מצביעי הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית. הם יגלו שאנחנו הגונים כלפיהם, מכבדים את האמונות והדעות שלהם, קשובים לצרכים שלהם"

אהרן מילר, כ"ז סיון תשפ"א 07/06/2021 15:46

הממשלה תחזיק מעמד יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: אלעד גוטמן

בפתח ישיבת סיעתו דיבר יושב ראש 'יש עתיד' יאיר לפיד בפני כלי התקשורת וחברי סיעתו ואמר: "הממשלה הזו תהיה טובה, היא תחזיק מעמד כי היא באה לעבוד".

בדבריו התייחס לפיד לממשלת השינוי ההולכת ונבנית: "הימים האחרונים הוכיחו כמה אנחנו צריכים שינוי. אם השלטון משתמש באלימות ובהסתה נגד חברי כנסת, נגד הילדים שלהם, נגד עצם קיומו של ההליך הדמוקרטי, אז צריך שינוי. אם התרבות הפוליטית שלנו מבוססת על שקרים ואיומים ועל שנאה לערבים, ושנאה לשמאלנים, ושנאה לימניים שלא שונאים מספיק ערבים ושמאלנים, אז כן, צריך שינוי והבאנו את השינוי. הבאנו אותו ואנחנו גאים בזה".

"אני רוצה לפנות מפה לתומכיו של בנימין נתניהו" המשיך לפיד: "אני יודע שהקמת ממשלת האחדות היא מבחינתכם משבר גדול, אבל אתם תגלו שהממשלה הזו לא מוקמת נגדכם. היא תעבוד בשבילכם, היא תכבד אתכם, היא גם שלכם. זו תהיה גם הממשלה של מצביעי הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית. הם יגלו שאנחנו הגונים כלפיהם, מכבדים את האמונות והדעות שלהם, קשובים לצרכים שלהם".

"ישבנו אתמול כל ראשי מפלגות השינוי. ראיתי את הנחישות שלהם. הממשלה הזו תקום. הממשלה הזו תהיה טובה, הממשלה הזו תחזיק מעמד. כי היא מבוססת על הדברים הנכונים: על יחסי אמון, על הגינות, על רצון טוב" סיכם האיש שהצליח להגיד מול נתניהו לנשיא המדינה "עלה בידי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ממשלת השנאה  

  דב

 2. כשפפוס דואג לדגים  

  מוטקה בלוי

 3. הֲיַהֲפֹ֤ךְ כּוּשִׁי֙ עוֹר֔וֹ וְנָמֵ֖ר חֲבַרְבֻּרֹתָ֑יו ?? (ירמיהו פרק יג פסוק כג)  

  הֲיַהֲפֹ֤ךְ כּוּשִׁי֙ עוֹר֔וֹ וְנָמֵ֖ר חֲבַרְבֻּרֹתָ֑יו ?? (ירמיהו פרק יג פסוק כג)

 4. כמו בתקופה שלפיד היה ראש ממשלה  (ל”ת)


 5. בעוד שנתיים כשהחרדים יהיו קטנים וחלשים [ח"ו היל"ת]  

  איווט האיום

 6. מבוססת בעיקר על שקרים ועל "רק לא ביבי", בוא לא ניתמם...  (ל”ת)


 7. אה, זוכרים אותך,האמת עדיף לשכוח, ולהתפלל על העתיד  (ל”ת)

  חיים

;