1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בנט אמר במסדרון: "אני הולך להעיף את נתניהו"

בפרופיל מעניין שמתפרסם על ראש הממשלה החדש נפתלי בנט, מוצגת דרכו של בנט בזירה הפוליטית עד לכיבוש היעד והדחת נתניהו. עוד נאמר כי בנט אמר לפני כשנה למכר שלו בכנסת: "אתה תראה, אני הולך להעיף את נתניהו"

יחיאל גלאיה' תמוז תשפ"א 15/06/2021 13:00

הכול תוכנן בשקט נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי שנפתלי בנט השתלט על המצודה, כבש את כס ראשות הממשלה והדיח משם את נתניהו שנוא נפשו, מתפנים כלי התקשורת לנבור ביתר שאת בעברו של בנט ובדרכו לצמרת. בעיתון 'הארץ' ערכו יהונתן ליס ויניב קובוביץ פרופיל מקיף על בנט ודרכו הרצופה מכשולים, מיזם הייטק מצליח ועד לכס ראשות הממשלה. 

כך למשל נחשף בכתבה שאחד ממכריו של בנט פגש אותו באקראי, לפני כשנה, במסדרונות הכנסת. חודש בלבד לאחר השבעת ממשלת החילופים בין נתניהו לבני גנץ. לדברי אותו מכר, בנט הפתיע אותו וסיפר לו על ההחלטה שהתבשלה אצלו באותם הימים.

"נפתלי אמר לי, 'אתה תראה, אני הולך להעיף את נתניהו", נזכר. "אני הולך לעבוד רק בזה בתקופה הקרובה. לא תראה אותי הרבה בכנסת'". המכר לפי הפרסום ב'הארץ'  זוכר את השיחה היטב. "הוא נשמע נחוש והעריך שסבב בחירות נוסף הוא רק עניין של זמן", פירט. "הוא האמין שיצליח להתמודד על ראשות הממשלה ולהיבחר".

לדברי הכותבים, המהלך של בנט, שהסתיים בכניסתו ללשכת ראש הממשלה, תוכנן מתחת לפני השטח הרבה לפני שנחשף לציבור הרחב. כשהכנסת התפזרה סוף סוף, בדצמבר האחרון, לאחר קריסת הממשלה הפריטטית בין נתניהו לגנץ, יצא בנט לממש את תוכניותיו.

"אני מתכוון להחליף את נתניהו אבל לא מעביר את השלטון לשמאל", מוזכר דברים שאמר בפברואר האחרון בריאיון ל"אופירה וברקוביץ'" בקשת 12. "יש 80 מנדטים בימין. המערכה היא בתוך המחנה הלאומי, לא בין כת כזאת לכת אחרת. אם הציבור ייתן לי את הכוח, אני מחליף את נתניהו" כך בנט לפני מספר חודשים.

בפרופיל המקיף על בנט מציינים את רפיסותו המתמדת מול ראש הממשלה נתניהו במהלך השנים האחרונות. נתניהו כך הם טוענים, נטה לזלזל בו וכשמינה אותו לתפקיד שר הביטחון, גיחך שעשה זאת רק כדי למנוע ממנו לחבור לבני גנץ. עוד הם מספרים כי בנט היה נרגש מאוד כשנכנס לתפקיד שר הביטחון "כמו ילד שמקבל צעצוע" נטען. הם מציינים גם את ההרגל של בנט לעקוף סמכויות ולהגיע לאנשים בשטח כדי לקבל מידע.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אמר - ועשה! :)  

  SPiRiT

  • משל בנט. משוגע אחד רצח הוריו וירש ביתם ואמר הוא מיליונר. חחחח רצח עם ישראל ארץ ישראל תורת ישראל למה? לתאוות ראש ממשלה. מכר אמא שלו נשמתו לשטן. זה כאלב בוגד שאין כמוהו. גרוע מקרח (ל”ת)


 2. מושחת  (ל”ת)


 3. נוכל שהונה את הציבור לאורך כל הדרך.  (ל”ת)

  אוהב צדק

 4. הקנאה והשנאה לנתניהו הוציאה אותו מהאיפוס  


 5. שכוייח עצום ר' נפתלי.  (ל”ת)


 6. לפני שבר גאון פול יפול במהרה אמן  (ל”ת)

  נועם

  • בנט רפורמי ונוכל מתחזה שפל ליהודי... לא לחינם מרן אמר עליהם בית של גויים 

   חכם עדיף מנביא

 7. לכתוב  

  יש

 8. רבי אלעזר בן הרכינס  


 9. חרדים וביבי  

  נורי

 10. בנט גנב הקולות פועל לפי  

  אברום

 11. נמאסתם מכל הטחינה שלכם  (ל”ת)


 12. הוא אולי העיף את ביבי אבל העיף את עצמו עוד יותר, הוא ביצע פיגוע התאבדות  (ל”ת)

  צבי

 13. הנוכל בנט הונה וגנב את דעתי ודעת משפחתי בשעה שהציג עצמו כאיש ימין  

  זקי, נתניה

 14. תסבירו לי משהו רגע  

  לא מבין

  • אתה נוכל כמוהו. הוא זעק חתם נשבע שלא ישב עם לפיד זה מחייב אותו. שבועת שוא חייב מיתה אוטוטו ימות ב''ה (ל”ת)


;