1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

המלך שיגר איגרת ברכה לראש הממשלה החדש

מלך מרוקו, מוחמד השישי, בירך את ראש הממשלה, נפתלי בנט, לרגל כניסתו לתפקיד. "ממלכת מרוקו נחושה להמשיך בתפקידה הפעיל ובמאמציה הטובים לקדם שלום צודק ובר קיימא במזרח התיכון"

יענקי פרבר, ו' תמוז תשפ"א 16/06/2021 14:07

"לקדם שלום צודק" מלך מרוקו, מוחמד השישי מלך מרוקו, מוחמד השישי צילום: ארכיון, בחדרי

מלך מרוקו, מוחמד השישי, שלח היום אגרת ברכה מיוחדת לראש הממשלה, נפתלי בנט, לרגל כניסתו לתפקיד.

באגרת ששלח, כתב מלך מרוקו: "אני שמח לשלוח אליך ברכות חמות ואיחולי הצלחה לרגל היבחרך לראש ממשלת מדינת ישראל. אני מנצל את ההזדמנות הזו כדי להדגיש בפניך, כי ממלכת מרוקו נחושה להמשיך בתפקידה הפעיל ובמאמציה הטובים לקדם שלום צודק ובר קיימא במזרח התיכון, אשר יבטיח לכל עמי האזור חיים זה לצד זה בביטחון, יציבות וידידות".

ראש הממשלה, נפתלי בנט הגיב: "אני מודה להוד מלכותו, מלך מרוקו מוחמד השישי, על ברכתו החמה ומבקש להביע את הערכתי הרבה כלפיו. ישראל רואה במרוקו ידידה ושותפה חשובה במאמצים לקידום השלום והביטחון ביזור. אפעל להדק את יחסי ישראל-מרוקו בכל התחומים, למען רווחתם ושגשוגם של שני העמים, שהידידות ביניהם ארוכת שנים".

אגרת זו מצטרפת לשורת מנהיגים מרחבי העולם שבירכו את ראש הממשלה בנט לרגל כניסתו לתפקיד, בהם: נשיא רוסיה, נשיא אוקראינה, נשיא ארגנטינה, נשיא ברזיל, נשיא קזחסטן, נשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, יורש העצר וראש ממשלת בחריין, קנצלרית גרמניה, קנצלר אוסטריה, ראש ממשלת בריטניה, ראש ממשלת הודו, ראש ממשלת קנדה, ראש ממשלת איטליה, ראש ממשלת הונגריה, ראש ממשלת יוון וראש ממשלת מלטה.

כזכור בדצמבר 2020 נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ הודיע לקראת סיום כהונתו כי מרוקו מסכימה לכונן יחסים דיפלומטיים עם ישראל. בתמורה לכך, ארה"ב חתמה על מסמך בו היא מכירה בריבונותה של מרוקו על סהרה המערבית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;