1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

לראשונה מאז החתימה על הסכמי השלום: שר החוץ יבקר באיחוד האמירויות

שר החוץ, יאיר לפיד, יקיים בשבוע הבא ביקור רשמי ראשון והיסטורי של שר ישראלי באיחוד האמירויות מאז נחתמו הסכמי השלום ההיסטוריים. בעבר, ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו תכנן לבקר באיחוד האמירויות, אך הדבר לא יצא אל הפועל

יענקי פרברי"א תמוז תשפ"א 21/06/2021 11:26

פירות השלום יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: Tomer Neuberg/Flash90

שר החוץ, יאיר לפיד, יקיים בשבוע הבא ביקור רשמי ראשון והיסטורי של שר ישראלי באיחוד האמירויות, הביקור יתקיים בתאריכים 29 -30 ליוני, ביקור בן יומיים באיחוד האמירויות כאורחו של שר החוץ האמירתי, עבדללה בן זיאד.

בנוסף יחנוך השר לפיד את שגרירות ישראל באבו דאבי ואת הקונסוליה הכללית של ישראל בדובאי. מטעם משרד החוץ נמסר, "יחסי ישראל ואיחוד האמירויות הם מערכת יחסים חשובה, שמפירותיה נהנים לא רק אזרחי שתי המדינות, אלא גם המזרח התיכון כולו. יתר פרטי הנסיעה המדוייקים ימסרו בהמשך".

זהו ביקור ראשון של שר החוץ של ישראל, לאחר שראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו לא ביקר באיחוד האמירויות בשל אילוצים שונים.

נתניהו תכנן לבקר באיחוד האמירויות הערביות ובבחריין עוד לפני הבחירות האחרונות לכנסת ב-23 במרץ, אך הנסיעה לא יצאה אל הפועל. ביקורו של נתניהו באיחוד האמירויות ובבחריין לפני הבחירות היה צפוי להיות אירוע מרכזי ביותר בקמפיין שלו. אך גורמים באמירויות הביעו חשש כי ביקור כזה יהיה בבחינת התערבות בבחירות בישראל, ולכן בסופו של דבר הביקור נדחה.

לפי הדיווח אז, הביקור אמור היה להתקיים ביום שלישי הבא ב-9 במרץ, ותוכנן להיות ביקור בזק למשך יום אחד בלבד. מלשכתו של נתניהו הודיעו כי הביטול הוא בעקבות סגירת השמים בשל הקורונה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. להגיד תודה  


;