1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

סאגת תיק ההתיישבות: מי יקבל את התפקיד?

ההחלטה מי יאייש את תפקיד שר התיישבות היא בידיה של יו"ר מפלגת 'הבית היהודי' חגית משה ומפלגתה | גורם המעורה בפרטים אומר ל'בחדרי' כי כרגע האחרונים מעוניינים לתת את התפקיד לחה"כ אורבך: "הם לא באמת רוצים את התפקיד"

יאיר כלפה, י"ג תמוז תשפ"א 23/06/2021 10:05

בינתיים אצל בנט ניר אורבך ניר אורבך צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

שבוע וחצי מאז השבעת ממשלת השינוי, היום (שלישי) גורם המעורה במגעים לבחירת האדם המתאים לתפקיד תיק ההתיישבות, אומר כי במפלגת 'הבית היהודי' לא חושקים לתת את התפקיד לאדם מטעמם.

'הבית היהודי' ויו"ר המפלגה חגית משה, שמתייעצת בימים האחרונים עם המפלגה לבחירת מועמד, לאחר שקיבלה את האחריות על המינוי בעקבות תמיכה בבנט בבחירות, אינם מעוניינים בתפקיד, כך לטענת הגורם.

"הם לא באמת רוצים לקחת אותו ולכן הם סתם 'מורחים'", אמר על 'הבית היהודי' הגורם הבכיר ל'בחדרי חרדים', הטוען כי כרגע "הם מעוניינים לתת את התפקיד לניר אורבך".

חבר הכנסת אורבך, ששמו כבר הוזכר כמועמד לתפקיד שר ההתיישבות אם 'הבית היהודי' לא יחפצו בו, מכהן כעת כיו"ר סיעת 'ימינה', ובמידה ויעבירו אליו את התפקיד הוא צפוי לקחת אותו כדי לשקם את יחסיו עם המגזר הדתי-לאומי.

לפני השבעתה של ממשלת השינוי קיימה חגית, יו"ר מפלגת 'הבית היהודי', מספר התייעצויות עם פעילי המפלגה, אך גם שם לא קיבלו את ההחלטה, ומאז ההשבעה התיק באופן זמני אצל ראש הממשלה בנט.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בני  


;