1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

עלייה מדאיגה במספר המאומתים; נחתם תיקון לצו בריאות העם

תחילתו של גל רביעי? מספר החולים הפעילים עומד הבוקר על 554 | מספר המונשמים עומד כעת על 18 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 24 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים | מספר הנפטרים עלה ב-1 ביממה האחרונה, ועומד על 6,428 | הקנסות חוזרים וכך גם המסכות

אהרן מילר, יחיאל גלאי, י"ג תמוז תשפ"א 23/06/2021 12:58
תגיות:

מספר הנפטרים עלה נפטרי קורונה נפטרי קורונה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

110 חולי קורונה נוספים אובחנו בישראל במהלך היממה האחרונה, בכך עלה מספר החולים מתחילת התפרצות הנגיף בארץ ל-840,166, כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (רביעי). על פי הנתונים, אמש בוצעו 45,175 בדיקות לחשודים כחולי קורונה.

מספר החולים הפעילים עומד נכון להבוקר על 554. מספר המונשמים עומד כעת על 18 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 24 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים. מספר הנפטרים עלה ב-1 ביממה האחרונה, ועומד על 6,428.

שיעור התוצאות החיוביות מסך הבדיקות הכולל עומד הבוקר על 0.3%. בתוך כך, מאז החל מבצע החיסונים בישראל, עד כה התחסנו לנגיף הקורונה 5,506,69 בני אדם. מתוכם, 5,152,668 בני אדם התחסנו במנה השנייה.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, יכנס היום (רביעי) דיון מיוחד עם שר הבריאות ניצן הורוביץ ובכירי משרדו לקבלת עדכונים נוספים על מצב התחלואה וקביעת דרכי פעולה בנושא. בפגישה ייקחו חלק גם נציגים ממשרדי האוצר, המשפטים והתחבורה ומומחים נוספים שיסייעו בהערכת תמונת המצב.

בעקבות העלייה המדאיגה, הממשלה מחזירה את קבינט הקורונה לפעולה ואמש (שלישי) היא אישרה במשאל טלפוני את שמות השרים שיהיו חברים בקבינט הקורונה: ראש הממשלה בנט, ראש הממשלה החליפי ושר החוץ לפיד, שר הביטחון גנץ, שר המשפטים סער, שר האוצר ליברמן, השר לביטחון הפנים בר לב, שר הבריאות הורוביץ, שרת הכלכלה ברביבאי, שרת הפנים שקד, שרת החינוך שאשא-ביטון, שר הבינוי והשיכון אלקין ושר הדתות כהנא. 

פרייקטור הקורונה פרופ' נחמן אש התייחס לעלייה בתחלואה והבהיר כי חובת עטיית המסכה שהוסרה לחלוטין רק לפני מספר ימים צפויה לשוב לסדר יומנו. בריאיון ל-103FM אמר הבוקר פרופ' אש: "בקרוב נחזיר את חובת עטיית המסכות בחללים סגורים". בהמשך אמר כי חובת עטיית המסכות בחללים סגורים עשויה לשוב כבר בהמשך השבוע".

בעקבות העלייה בתחלואת קורונה  וההתפרצויות האחרונות במקומות שונים בארץ, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי חתם אמש על תיקון לצו בריאות העם.

לפי התיקון לצו:

1.      ניתן להטיל קנס בגובה 5,000 ש"ח על אחראי על קטין מתחת לגיל 12, אם הקטין מתגורר עימו והפר בידוד.

2.      יש לעטות מסכה גם בשדה תעופה בין-לאומי, מעברי גבול, ובמקום שניתן בו טיפול רפואי.

3.      רופא מחוז, מנכ"ל משרד הבריאות או ראש שירותי בריאות הציבור יוכל להורות למחוסן או מחלים לשהות בבידוד אם מתקיים אחד מהתנאים הבאים:

א.    המחלים או המחוסן היה במגע הדוק עם חולה שנדבק בזן מסוכן של הנגיף או חשש למגע הדוק אגב אירוע תחלואה חריג.

ב.      המחלים או המחוסן היה במגע הדוק עם חולה ונמצא דרך קבע במוסד שבו נמצאת אוכלוסייה לסיכון בתחלואה קשה, אוכלוסייה לא מחוסנת או אוכלוסייה שידוע שהיעילות של החיסון נמוכה בקרבה.

ג.       המחלים או המחוסן היה במגע הדוק עם חולה במטוס.

4.      מנכל משרד הבריאות יוכל להורות על חובת עטיית מסכה  במוסד למשך שבועיים כדי למנוע התפרצות של נגיף הקורונה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא היה שום נפטר  (ל”ת)


  2. חובת בדיקה כמה באחוזים מהנפטרים מחוסנים??!  

    ועדת חקירה!

  3. השמאל רק עלה וכבר קטסטרופה.  

    לירון

;