1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

אם הילד שטבע: "אין שיפור; הוא מורדם ומונשם"

שירה מדלעי, אמו של הראל בן ה-5 וחצי שטבע בבריכה בבת ים ומאושפז במצב קריטי בבית החולים וולפסון, אמרה: "מתפללים שמצבו ישתפר. הילד היה בריא ומתפקד. הוא הלך לבריכה הזו לא בפעם הראשונה. מקווה שיילחם כמו אריה וזה יהיה מאחורינו" | התפללו לרפואת הראל חיים בן שירה לרפו"ש

יוסי שטארק, י"ג תמוז תשפ"א 23/06/2021 19:57

התפללו לרפואתו אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

שירה מדלעי, אמו של הראל בן ה-5 וחצי שטבע אתמול (שלישי) בבריכה בבת ים ומאושפז במצב קריטי בבית החולים וולפסון, אמרה ל'כאן 11': "מתפללים שמצבו ישתפר. הילד היה בריא ומתפקד. הוא הלך לבריכה הזו לא בפעם הראשונה. מקווה שיילחם כמו אריה וזה יהיה מאחורינו".

האם הוסיפה ועדכנה כי "כרגע אין שיפור, אין שינוי. הוא מורדם ומונשם ומתפללים שיתאושש". לדבריה, "אין לנו מושג מה בדיוק קרה. אנחנו גם לא יודעים לדבר על זה, בגלל החקירה".

"הוא היה ילד בריא ומתוק", הוסיפה האם המודאגת. "זו לא פעם ראשונה שנסע עם החבר הזה וקרה מה שקרה. קרה מה שקרה. מקווה שיצא מזה, שיתחזק ושהכול יתהפך לטובה".

היא ביקשה גם "לא להפסיק להתפלל. להגיד תהילים, תפילות ילדים, הפרשות חלה, קבלות טובות, וצניעות לרפואת הראל חיים בן שירה".

כזכור, אתמול דווח כי ילד כבן 6 פונה לבית החולים לאחר שטבע בבריכה ציבורית בעיר בת ים. הוא נמשה מהמים על ידי המציל ואזרחים ששהו במקום. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים תוך ניסיונות להציל חייו.

לפי הערכות, הילד היה כ-3 דקות מתחת למי הבריכה. הוריו לא היו במקום, אלא חבר של אביו. כך דווח ב'כאן חדשות'.

חובשי רפואת חירום במד"א, יוסף ששון ומעוז ויברמן סיפרו: "הובילו אותנו אל ילד ששכב מחוסר הכרה על שפת הבריכה והמציל מבצע בו פעולות החייאה בהדרכת מוקד 101 של מד"א. מיד המשכנו בפעולות החייאה מתקדמות שכללו עיסויים, הנשמות ומתן תרופות. העלינו אותו לניידת הטיפול הנמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי."

לפי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, עד כה, בשנת 2021 טבעו למוות 7 ילדים. בחמש השנים האחרונות (2016-2020) טבעו למוות 99 ילדים.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים מסרה בעקבות הטביעה; "הקיץ רק החל וכבר אנחנו רואים עלייה משמעותית בטביעת ילדים. בסוף השבוע היו חמישה מקרי טביעות ילדים, מתוכם שניים הסתיימו במוות. אנחנו חוזרים ומפצירים בהורים אל תגידו לי זה לא יקרה - בסביבת המים קובעים כל הזמן מבוגר תורן שתפקידו להשגיח על הילדים במרחק נגיעה וללא הסחת דעת. לימודי שחייה מצילים חיים ומומלצים החל מגיל 4 ובהתאם ליכולות הילד".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פרק התהילים היומי במוקד תהילים ארצי מוקדש לרפואת הראל חיים  

    אוסקר יוסף

;