י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
"אני על כיסא גלגלים" | תיעוד

קרובי משפחה של מבצעי הלינץ' צעקו לקורבן היהודי: "אתה מחבל"

משפחות מבצעי הלינץ' במהלך מבצע 'שומר החומות' איימו על מור ג'אנאשווילי, שנפצע במהלך לינץ' בעכו ועל אחיו. הם כינו אותם "מחבלים" ולטענתם אף איימו עליהם ברצח | עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו': "משפחות המחבלים מרגישות בביהמ"ש כבשלהן. על המשטרה לפעול מולם ביד קשה"

קרובי משפחה של מבצעי הלינץ' צעקו לקורבן היהודי: "אתה מחבל"
מור ג'אנשווילי צילום: כאן חדשות

קרובי משפחה של בני מיעוטים הנאשמים בביצוע פרעות ולינץ' ביהודים במהלך מבצע 'שומר החומות', איימו על מור ג'אנאשווילי שנפצע במהומות ואחיו בפתח דיון בהארכת מעצרם של החשודים. בין האיומים היו קריאות כגון "מחבל" ו"אתה רוצח".

כל זאת, בתוך אולם בית המשפט המחוזי בחיפה. אחד המאיימים אף התפרץ לסרטון של הפצוע ועורך דינו. מור הפצוע, שמאז הלינץ' שעבר נזקק לכיסא גלגלים, תיאר את שהתרחש בבית המשפט: "הגענו להארכת מעצר כדי שלא ישחררו את התוקף שמואשם בהתפרעות".

"לפני תחילת הדיון באו מספר ערבים והפנו אלי אצבע מאשימה שאני מחבל, שאני דרסתי, הם כמעט התקיפו את אחי, הוא מוסיף,  "אמרו לו נרצח אותך, בזמן שאותם חשודים מחייכים לעיני כל". מור הוסיף בכאב: "אני לא מבין מה קורה פה, מישהו אומר לי שאני מחבל, אני על כיסא גלגלים, איך זה הגיוני?".

התקרית בביהמ\"ש//צילום: ארגון חוננו

אחיו של מור, שליווה אותו לדיון, אמר לאחר התקרית: "הייתי איתו, ברגע שכל העניינים התלהטו אחד המחבלים סינן לעברי ואמר במילים מפורשות 'אני מעכו, אני אדאג שנרצח אותך', אפשר להגיד במילים מפורשות איומים לרצח. מקווים שימוצה איתם הדין".

עורך דינו של מור, חיים בלייכר מארגון חוננו, ניסה לצלם סרטון בו הוא מגיב לאמירות, אולם הופרע על ידי אחד מבני המשפחה המאיימים. "הייתי עד לאירוע נוראי ומזעזע בביהמ"ש המחוזי חיפה בדיונים של הארכות מעצר של מחבלים שהשתתפו בהתפרעויות, משפחותיהם מגיעות לבית המשפט ומרגישות שם כבשלהן", אמר בלייכר.

"מתחילות לצעוק לעבר נפגעי העבירה. אחד ממשפחות המחבלים התחיל לצעוק 'אתה מחבל, אתה דרסת ילד בן 12, אנחנו נעצור אותך, אנחנו נטפל בך'", הוסיף. בשלב זה ובאמצע דבריו של עו"ד בלייכר, התפרץ אותו בן משפחה של הפורעים לסרטון, וצעק לעבר מור הפצוע "אתה מחבל".

ג\

עו"ד בלייכר המשיך בדבריו: "משפחות המחבלים ממשיכים להתנהל פה כבשלהן. הגיע הזמן שמשטרת ישראל תבין שיש פה מלחמה מול טרוריסטים שהחליטו לקום עליה, ותתחיל לפעול מולם ביד קשה ולא בחקירות רכות שלא מודים בהן. שיתחילו לגלות את האמת מאחורי ארגוני הטרור האלה שיצרו את המהומות ומתכוננים להמשיך בפרעות שלהם ברגע שתהיה להם הזדמנות".

נזכיר, כי במהלך מבצע שומר החומות הותקף מור ג'אנאשווילי בעיר עכו ע"י עשרות פורעים בלינץ' מזעזע, ונפצע באורח בינוני. הפורעים רגמו את רכבו באבנים, וכשנמלט הכו אותו במוטות עץ וברזל, באגרופים ובעיטות, עד שהתמוטט והכרתו התערפלה. בהמשך גם חתכו את פניו בסכין.

לינץ פורעים ערבים בית המשפט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד