1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

במסגרת הסדר: בית המשפט הרשיע את אריה שיף

במסגרת הליך גישור שניהל עם הפרקליטות, הרשיע היום בית המשפט המחוזי בבאר שבע את אריה שיף, שירה למוות בבדואי שפרץ לרכבו בערד | במסגרת ההסדר, הודה שיף כי מעשיו לא היו דרושים באופן מיידי כדי להדוף את כניסתם של הפורצים למבנה שבו התגורר

אבי גדלוביץ', כ"ה תמוז תשפ"א 05/07/2021 15:35

'המתה בקלות דעת' אריה שיף מחוץ לבית המשפט אריה שיף מחוץ לבית המשפט צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (שני) את אריה שיף בהמתה בקלות דעת של מחמד אלאטראש ליד ביתו בערד בנובמבר 2020. שיף הורשע, על סמך הודאתו, בעובדות המלאות של כתב האישום שהוגש נגדו ובעבירה המקורית שיוחסה לו בכתב האישום, וזאת לאחר הליך גישור שהתקיים בפני נשיאת בית המשפט המחוזי רויטל יפה-כץ.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, בחצות הליל שבין 28.11.2020 ליום 29.11.2020, גרם שיף בקלות דעת למותו של מחמד אלאטראש, שפרץ לרכבו על מנת לגנבו, בכך שירה מנשקו האישי לאזור בו ישב ברכב.

כזכור, כתב האישום הוגש לאחר שפרקליט מחוז דרום, אלון אלטמן, על דעת המשנה לפרקליט המדינה, שלמה (מומי) למברגר, דחה את כל טענותיו של אריה שיף בשימוע, לרבות טענת ההגנה העצמית.

שיף הודה במסגרת ההסדר, כי מעשיו לא היו דרושים באופן מיידי כדי להדוף את כניסתם של הפורצים לקרוואן שבו התגורר, ובכך לא עומד לזכותו הסייג לאחריות פלילית של הגנת בית מגורים, בית עסק ומשק חקלאי מגודר, כפי שקובע החוק.

בין הצדדים הוסכם, כי שיף פעל תוך קרבה לסייג, שכן כאשר יצא מהקרוואן, סבר כי בכוונתם של מי מהפורצים להיכנס לקרוון שהיה צמוד לרכב ואשר שימש למגורי הנאשם ואשתו באותה העת, בכדי לבצע עבירה.

על פי ההסדר, אין הסכמה לעניין העונש והצדדים יטענו באופן חופשי, למעט ההגבלה כי ההגנה לא תהיה רשאית לטעון לאי הרשעת הנאשם. ההסדר נערך על דעתה ובהסכמתה של משפחת המנוח.

מהוועד להצלת הנגב המלווה ע"י תנועת 'אם תרצו' נמסר בעקבות הרשעתו של אריה שיף: "מדובר במקרה הזוי בו הקורבנות הופכים לאשמים. מדינת ישראל מאבדת את הנגב ומעניקה אותו בהדרגה על מגש כסף לפורעי חוק המבקשים להטיל את חיתתם על כלל אזרחי הדרום. אנשים ישרים הפכו שק החבטות של פושעים לאומניים ומערכת משפטית מנוונת וחלשה. הרשעתו של שיף היא אות קלון למערכת אכיפת החוק, הצדק והמשפט במדינת ישראל".   

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מערכת משפטית להשמדה עצמית למכירה/מסירה כל הקודם לקחת מזכה אותנו בסיכוי להישאר פה!!!  (ל”ת)


 2. החוק הדרוש  

  רק שאלה

  • בקרוב מאוד  (ל”ת)


 3. משפט מעוות ומקולקל.. מחזק את הגנבים שהם בעיקר ערבים להמשיך לפרוע ביהודים איפה שבא להם מסקנה: מערכת המשפט מנגנון השמדה עצמי!!!  (ל”ת)


 4. מדינת סדום ועמורה ב"מיטבה" רח"ל  (ל”ת)


 5. השיבה שופטינו כבראשונה!  (ל”ת)


 6. למעשה מתברר שמוצר לגנוב  

  לימור

 7. כמה שנים?  (ל”ת)


;