1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

האסון במירון: היועמ"ש משהה את החקירות הפליליות

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה נפגשו אתמול עם חברי ועדת החקירה לאסון במירון ועדכנו אותם כי הוחלט להשהות את כל החקירות הפליליות שנפתחו, במטרה שלא להפריע לעבודת הוועדה | יחד עם זאת, היועמ"ש הדגיש כי פעולות אכיפה אזרחית בנוגע למבנים בלתי חוקיים מסכני חיים בהר מירון - יבוצעו באופן מיידי

אבי גדלוביץ', ג' אב תשפ"א 12/07/2021 14:32

בעקבות הוועדה אסון מירון אסון מירון צילום: פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט להפסיק את כל החקירות הפליליות הנוגעות לאסון שהתרחש בל"ג בעומר האחרון במירון. החלטתו, כדי שלא לפגוע בעבודת ועדת החקירה הממלכתית שהוקמה לחקר האסון.

אתמול בערב(ראשון), נפגשו היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה עמית איסמן, יחד עם חברי ועדת החקירה הממלכתית לאסון הר מירון, בראשות נשיאת בית המשפט העליון בדימוס השופטת מרים נאור. בפגישה השתתפו גם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים ועוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה.

בפגישה, חזר היועץ המשפטי לממשלה ועמד על החשיבות הרבה שהוא רואה בעבודתה של הוועדה, ביכולתה להגיע לחקר האמת ולגבש המלצות שימנעו הישנות מקרים טראגיים כדוגמת האסון שהתרחש בהר מירון בהילולת ל"ג בעומר.

בשל מאפייניה הייחודיים של ועדת החקירה הממלכתית, המנדט הרחב שניתן לה, ועיתוי הקמתה אל מול השלבים הראשוניים של החקירות הפליליות המתנהלות, הדגיש היועץ המשפטי לממשלה במהלך הפגישה כי נכון לתת קדימות ועדיפות לעבודת הוועדה.

היועץ המשפטי עדכן את חברי הוועדה כי בעקבות התייעצויות שקיים עם פרקליט המדינה, ראש אגף החקירות במשטרת ישראל, ראש מח"ש וגורמים בכירים נוספים במערכת אכיפת החוק, ועל דעתם של כלל הגורמים הללו, הוא החליט כי לעת הזו, יושהו המשך החקירות הפליליות המתנהלות בקשר לאירוע האסון – חקירת המשטרה וחקירת המחלקה לחקירות שוטרים.

כמו כן, מסר היועץ המשפטי לממשלה כי פעולות אכיפה אזרחית ביחס למבנים בלתי חוקיים מסכני חיים באתר הר מירון יבוצעו באופן מיידי. פעולות אכיפה נוספות יבוצעו בהתאם לסדרי עדיפויות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הרמאות.  


  2. כך צריך שיהיה.  (ל”ת)


  3. מטרת ועדת החקירה היא אחת, הפיצויים למשפחות ההרוגים.  

    שריר

    • ומה עם מצוות ונשמרתם מאד כדי למנוע אסון נוסף???????? (ל”ת)


;