כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024
השמנים במוקד

המשטרה הירוקה ביצעה 45 ביקורות פתע, ניתנו 12 קנסות

טוב שם, וגם שמן טוב | המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה קיימה פעילות אכיפה ממוקדת במוסכים ומתחמי שמנים בכל רחבי הארץ; ביצעה 45 ביקורות פתע והעבירה 12 הודעות תשלום קנס

המשטרה הירוקה ביצעה 45 ביקורות פתע, ניתנו 12 קנסות
אילוסטרציה צילום: דוברות המשטרה

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ערכה פעילות אכיפה ממוקדת במוסכים ובמתחמי שמנים משומשים בכל רחבי הארץ. במבצע השתתפו מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד, נציגי החקירות והמודיעין, שוטרי המדור להגנת הסביבה במשטרת ישראל, צוותי המחוזות והמטה. במסגרת המבצע, נערכו 45 ביקורות במוסכים, במתחמי שמנים ובמתחמי מצברים, ונמסרו 12 הודעות תשלום קנס.

במשטרה הירוקה ציינו את מחוז חיפה, שבו ערך המשרד להגנת הסביבה ביקורות שבכולן נמצאו המוסכים תקינים לחלוטין. זהו המחוז היחיד שבו לא נמצא אף מוסך או מתחם עם ליקויים. מנגד במחוז דרום חולקו מספר הודעות קנס, רובן בשל אי-המצאת המסכמים הנדרשים ואחסון לקוי של שמנים. ובמרבית הביקורות שנערכו במחוז צפון, נמצאו המוסכים תקינים. במוסכים בכפר מסריק ובכרמיאל נמצאו ליקויים באחסון שמנים, והמשרד העביר הודעות קנס במקום.

עוד דווח כי במחוז מרכז נמצא במוסך אחד ביישוב קלנסואה ליקוי של אי הצבת שילוט כנדרש, והוטל קנס במקום. גם במחוז ירושלים נמצאו ליקויים של שילוט ואחסון לקוי של שמנים.

המשטרה הירוקה אמרה לסיכום כי היא תמשיך לעקוב אחר המוסכים ומתחמי השמנים שבהם נמצאו ליקויים, ותערוך סיורים חוזרים לבדיקת תקינותם. המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה תמשיך לשמר את ההרתעה בפעולות מגוונות, כולל פעולות אכיפה ממוקדות, כדי לוודא שכלל העוסקים בתחום מקפידים על תקינות המתחמים ולא מסכנים את הציבור.

יוסי בר, מנהל המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה אמר: "מוסכים ומתחמי שמנים עלולים להוות מקור למגוון סכנות לציבור. ליקויים באחסון החומרים, הצבת פסולת מסוכנת ברשות הרבים ועוד הם רק חלק מהסכנות הטמונות במקומות אלו. המשרד להגנת הסביבה פועל בכל רחבי הארץ וימשיך לפעול כנגד המפירים את החוק"

קנסות שמן אכיפת המשטרה מוסך

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד