י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
נגנז התיק נגד א"ק

פרקליט המדינה הכריע: משפט חוזר לרומן זדורוב

למרות ההערכות רבות כי הפרקליטות תוותר על משפטו החוזר של רומן זדורוב, החליט הערב פרקליט המדינה עמית איסמן לקיים את המשפט מחדש | לפני כחודשיים פסק בית המשפט העליון לערוך משפט חוזר לזדורוב, זאת בשל ראויות חדשות שהציג עורך דינו | במקביל, הודיע פרקליט המדינה כי ייסגר נגד אולה קרבצ'נקו, המכונה א"ק, ששמה נקשר בפרשה

פרקליט המדינה הכריע: משפט חוזר לרומן זדורוב
רומן זדורוב צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

החלטה דרמטית בפרשת הרצח שמסעירה את המדינה: הפרקליטות הודיעה הערב (רביעי) לבית המשפט המחוזי בנצרת כי פרקליט המדינה, עמית איסמן, החליט לנהל בשנית את משפטו של רומן זדורוב, המרצה עונש מאסר עולם בגין רצח הילדה תאיר ראדה בבבית הספר בקצרין לפני כ-15 שנה. הודעה על ההחלטה נמסרה גם לסניגורו של זדורוב וכן לגב' אילנה ראדה, אימה של המנוחה תאיר ז"ל.

גורמים משפטיים בכירים העריכו בימים האחרונים כי בשל הזמן הרב שעבר, יהיה קושי רב לנהל את המשפט מחדש, ובטח להביא שוב להרשעתו שוב של רומן זדורוב. ניהול המשפט ידרוש להביא את עדים בפעם הנוספת לבית המשפט.

בעקבות החלטת המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, שקיבל את הבקשה לערוך משפט חוזר בעניינו של זדורוב, הקים פרקליט המדינה צוות פרקליטים ותיקים ומנוסים, ממחוזות שונים, אשר לא היו מעורבים בכל שלב שהוא בניהול תיק זדורוב.

הצוות התבקש על ידי פרקליט המדינה לעבור על כלל הראיות בתיק, ולבחון מחדש את התשתית הראייתית הקיימת, על מנת להמליץ בפניו האם קיים סיכוי סביר להרשעתו של זדורוב. הצוות התבקש לבחון גם את הצורך בהשלמות חקירה והעברת חומרים שנאספו במהלך השנים.

הערב הודיעה הפרקליטות כי לאחר שהצוות בחן את כלל חומרי החקירה לעומקם, כמו גם את הטענות השונות שהעלה סניגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, בפגישתו עם פרקליט המדינה, המליץ הצוות בפני פרקליט המדינה לנהל את התיק בשנית. "המלצה זו עולה בקנה אחד גם עם המלצתם של המשנה הפלילי לפרקליט המדינה, מנהלת המחלקה הפלילית וכן צוות הפרקליטים שטיפל בתיק במסגרת הבקשה למשפט חוזר", נמסר מפרקליטות המדינה.

לאחר בחינת הדברים ולאחר שקיים דיונים בלשכתו החליט פרקליט המדינה לאמץ את העמדה לפיה קיים סיכוי סביר להרשעתו של זדורוב ברצח תאיר ראדה ז"ל, וכי יש עניין ציבורי של ממש בניהול משפטו בשנית. בתוך כך, הודיע פרקליט המדינה על החלטתו לגנוז את התיק שנפתח בשעתו בעניינה של אולה קרבצ'נקו (א"ק) מחוסר אשמה, והודעה על כך נמסרה לבא-כוחה.

פרקליט המדינה רומן זדורוב משפט חוזר עמית איסמן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד