1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

שרת החינוך דרשה לפטר בכירה במשרד הבריאות

שרת החינוך לא הסתפקה רק בביקורת נגד בכירי משרד הבריאות שקוראים להחמרה בהגבלות, לאחרונה היא פנתה לראש הממשלה בנט וביקשה לפטר את ראש שירותי בריאות הציבור, גורמים בממשלה מבהירים: "זה לא יקרה"

יענקי פרבר, ו' אב תשפ"א 15/07/2021 07:52

מחמירה מידיי משרד הבריאות משרד הבריאות צילום: פלאש 90

בדיוני קבינט הקורונה האחרונים מתחה שרת החינוך הד"ר יפעת שאשא ביטון ביקורת נוקבת על התנהלות משרד הבריאות, והאשימה כי הנתונים שזה מספק אינם מדויקים, ואף מטים לטובת החמרת ההגבלות.

אך מתברר שפעולות השרה לא נגמרו בנקיטת קו אופוזיציוני למומחי המשרד, שכן היא פנתה לאחרונה לראש הממשלה נפתלי בנט וביקשה שיוביל, יחד עם שר הבריאות, לפיטוריה של ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור. כך מפרסם הבוקר נדב אייל בעיתון 'ידיעות אחרונות'.

שרת החינוך נימקה את בקשתה בכך ששינוי הגישה הכללית - לפיו הממשלה תנקוט בהכלה ולא בסגרים - צריך גם להיראות בשטח, אחרת הממשלה תידרש שוב ושוב לצעדים מוטעים, לשיטתה.

גורמים ממשלתיים התייחסו לדרישה לפטר את ראש שירותי בריאות הציבור והבהירו כי צעד שכזה "ממש לא יקרה". במערכת הבריאות יש הערכה רבה לגישה של ד"ר אלרעי פרייס, ובכירים מציינים כי מהות עבודתה היא להציג את הסיכון הבריאותי לאזרחי ישראל, וכי תפקידה של הממשלה הוא לשקול אינטרסים שונים ולקבל החלטות בנושא.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש התראיין השבוע באולפן ynet והגיב על הטענות שנשמעות מצד שרת החינוך. "למתוח ביקורת על הדרגים המקצועיים שעושים עבודה נאמנה ובאים עם תזה מקצועית ברורה זה ממש לא נכון", אמר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הכבוד לשאשא ביטון  


  • שאשא ביטון היקרה 


  • אתה אומר עובדות לא נכונות כלל. אתה מסוכן לציבור. סע לשבדיה. (ל”ת)


 2. האינטרס של עובדי מערכת הבריאות - לשמור על בריאות הציבור. האינטרס של פוליטיקאים כמוהה - להיות פופוליסטיים ולהציג החלטות פופוליסטיות בשביל לקדם את הקריירה שלה על חשבון בריאותם של אחרים. זה מה שהתכוונו לומר ממשרד הבריאות  (ל”ת)


 3. שאשא-ביטון  

  נתי

 4. שאלה ביטון פשוט אוייבת בריאות הציבור  

  ה' ישמור

 5. בקשת שרת החינוך לפטר את שרון אלרעי פרייס  

  ע. יוסף

 6. שאשא חולת נפש  

  איקס

  • שאשא משוגעת לגמרי, כדאי שהיא תתפטר..... (ל”ת)


 7. ד"ר פרייס היא אחראית. שרת החינוך ראויה לעשות ספונג'ה בכנסת.  (ל”ת)


 8. תסלחו לי אבל מוזר ששרת החינוך הזאת  


 9. ... אכזרית השאשא ביטון ... לפטר אדם בגלל חוות דעת מקצועית ????  (ל”ת)

  אזרח נאיבי

 10. כל הכבוד לשרת החינוך! צדיקה אחת בסדום ...  (ל”ת)

  אמת

 11. חכ שאשא ביטון תוביל אותנו לסגר ארוך ותחלואה גבוהה בגלל ההתנגדויות שלה  (ל”ת)


 12. ה מאוחר מדייאם היא לא תעצור ותסגור את מערכת החינוך בזמן (וכנראה שהיא לא תעשה את זה) יהיו המוני ילדים ומשפחותיהם שידבקו ויחלו . הלוואי ותבין את זה לפני שי  (ל”ת)


 13. כנראה ששאשא לא הבינה שהיא לבד בעניין כולם שם על משכורת  


;