1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

תלמידי הישיבה גילו מכשירי האזנה בספה • צפו

תלמידי ישיבה בקרית ארבע גילו לתדהמתם כי גורם אלמוני הטמין שני מכשירי האזנה בתוך ספה עליה הם נוהגים לשבת מזה זמן רב | התלמידים ערכו בדיקה והופתעו לגלות שמדובר בציוד שאין להשיגו בשוק האזרחי | הבחורים מפנים אצבע מאשימה אל המחלקה היהודית בשב"כ. עו"ד קידר מארגון חוננו: "פגיעה אנושה בזכויות אדם, בחופש הפרטיות והפרט"

אבי גדלוביץ', י"ב אב תשפ"א 21/07/2021 13:19

מאשימים את הארגון מכשירי האזנה שהתגלו בספה מכשירי האזנה שהתגלו בספה צילום: ארגון חוננו

בחורים בישיבה בקרית ארבע טוענים כי גילו מכשירי האזנה שהוטמנו בתוך ספה עליה הם נהגו לשבת. לטענתם, בדיקה שנערכה העלתה כי מדובר בציוד יקר ומקצועי ביותר, שאין להשיגו בשוק האזרחי.

תלמידי הישיבה בכולל מפנים אצבע מאשימה כלפי המחלקה היהודית בשב"כ, וטוענים כי זאת האזינה לתלמידים ופגעה בפרטיותם. הבחורים מצאו שני מכשירי האזנה שהיו מוטמנים בתוך פיסות עץ בבסיס ספה שנמצאת במקום. 

ברגעי גילוי המכשירים, שתועדו, מציינים התלמידים כי מדובר בספה רגילה. "הספה כמה שנים פה. הספה עוברת איתנו דירה, לכל מקום שהולכים היא איתנו". כשנחשף מכשיר ההאזנה אחד התלמידים נשמע אומר לחברו: "אני לא מאמין, עוד אחד".

 "לפני מספר ימים מצאנו מכשירי האזנה מוסתרים היטב בתוך פיסת עץ בספה", מתאר עמנואל, אחד מתלמידי הישיבה. הזוי שהשב"כ בימים אלו, של בלאגן בארץ, מתנכל לנו. אנחנו חוששים שיש פה עוד מכשירים והאזנות. זה מטורף".

עו"ד עדי קידר שמלווה את הסיפור מטעם ארגון חוננו האשים את השב"כ בהטמנת המכשירים: "גורמי הביטחון ובראשם שירות הביטחון הכללי והמחלקה היהודית ממשיכים לפגוע פגיעה אנושה בזכויות אדם, ובמקרה הזה בהגנת הפרטיות בצורה הכי חמורה ושערורייתית שיכולה להיות.

"חישבו בנפשכם שהם טמנו מכשירי האזנה בישיבה", הוא מוסיף, "אין לשער כמה פגיעה בחופש הפרטיות, בחופש הפרט ובזכויות אדם נעשתה פה. אני קורא להפסיק את הטירוף הזה ולבדוק באופן בהול ודחוף את כל פרטי הפרשה כדי למנוע דבר כזה בעתיד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה לא השבכ זה דוברמן המעוואט  (ל”ת)

  אוהב ישראל

 2. בנט ! המבחן האמיתי שלך הוא בריסון המחלקה היהודית בשב"כ  (ל”ת)


 3. המשטרה דואגת לשלום הציבור!!  

  רמי בניסתי

 4. אני מקווה שנשאר מספיק אמצעים כדי למנוע את הטרור הערבי.  (ל”ת)


 5. בזיון  


 6. ואולי זה המשגיח?  (ל”ת)

  אילוז

;