1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

פורסם מתווה הפיטורים של תחנת גלי צה"ל

שר הביטחון בני גנץ ממתין להכרעה של היועמ"ש מנדלבליט בעניין סגירת תחנה הרדיו הצבאית. באם מנדלבליט יאמץ חוות דעת משפטית, גל"צ תיסגר • זהו המתווה המסתמן

יחיאל גלאי, י"ב אב תשפ"א 21/07/2021 22:50

לאן ילך ברקאי? (צילום: קובי גדעון, פלאש 90) גלי צה"ל צילום: קובי גדעון, פלאש 90

כבר זמן ממושך שסוגיית סגירת התחנה הצבאית גלי צה"ל עומדת על הפרק ומעוררת סערה פוליטית. הערב (רביעי) מדווח עמית סגל ב'חדשות 12' על מתווה שנמצא במשרד הביטחון לסגירת התחנה.

לפי הפרסום, בידי שר הביטחון מסמך עליו עדיין לא חתם ובו מתווה מסודר לסגירת גל"צ, כעת הנושא מתגלגל לפתחו של היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט שצריך להכריע מה יעלה בגורל התחנה. מנדלבליט קיבל חוות דעת מהיועצים המשפטיים של משרד הביטחון שאומרת כי אין צורך בחקיקה בשביל לסגור את התחנה הצבאית, אם יאמץ מנדלבליט את חוות הדעת, שר הביטחון גנץ יחתום על מסמך סגירת התחנה.

לפי המתווה, אם התחנה תיסגר, מרבית החיילים המשרתים בה ישובצו בדובר צה"ל. אזרחים עובדי צה"ל בתחנה יעברו שימוע וינהלו מו"מ לגבי תנאי הפיטורים.

עוד דיווח סגל במהדורה המרכזית כי צפויה לקום תחנה צבאית חדשה, שונה לחלוטין מזו שתיסגר. לפי הדיווח, התחנה תהיה ללא אקטואליה וכתבים, אך כזו שתשדר תכני מידע ובידור לחיילים.

כזכור, בחודש שעבר פורסם כי הסמכות לסגירת תחנת הרדיו הצבאית 'גלי צה"ל' נתונה בידיו של שר הביטחון בני גנץ, שכבר החליט כזכור על המהלך, למרות הביקורת הרבה שהופנתה כלפיו. כך עולה מחוות דעת משפטית של מערכת הביטחון. בכך, הוסר המכשול האחרון לקראת ההחלטה הסופית על סגירת גלי צה"ל.

בחוות הדעת שנכתבה על ידי הייעוץ המשפטי של משרד הביטחון והועברה ליועץ המשפטי הממשלה נכתב כי "הקמת גלי צה"ל על ידי דוד בן גוריון (בספטמבר 1950) לא לוותה בהחלטה של הרשות המחוקקת, וגם כיום, לאחר 70 שנות פעילות, התחנה אינה פועלת מכוח הסמכה מפורשת בחוק".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה זאת אומרת מה יעשו? חסר תפקידים בצה"ל? ש"ג , טבח , מחסנאי , נשק , נהג בוס , מזכירה , מזכיר , ממש לא חסר.  (ל”ת)

  .

  • לא ,הם ילדי מקושרים כמו לפיד. 

   ארגון מושחת

  • הם ילכו לישיבה, יתבטלו, ויקבלו תקציבים. כמקובל במקומותינו. (ל”ת)

   קל

 2. ילך לעזעזאל עם שאר עוכרי ישראל  (ל”ת)


 3. שאלה בלתי הגיונית  

  אבו מאזין

 4. סגירת גלצ  

  מוטי הזועם

 5. ברדוגו  


;