1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

העוזר של סמוטריץ' יוצא להגנת הח"כים החרדים

לאחר שברשת תקפו את הביקורות של הח"כים החרדים על רפורמת הכשרות, בטענה שהם עצמם לא סומכים על כשרות הרבנות - היועץ של יו"ר 'הציונות הדתית' יצא להגנתם: "הם פועלים נגד האינטרס הפוליטי שלהם" | "אכפת להם מהזהות היהודית"

יאיר כלפה, י"ג אב תשפ"א 22/07/2021 12:36

רפורמת שוק הכשרות הרבנות הראשית הרבנות הראשית צילום: פלאש 90

ברקע השיתוף פעולה באופוזיציה, היום (חמישי) בסביבתו של יו"ר 'הציונות הדתית' יוצאים להגנת חברי הכנסת החרדים, סביב ההתקפות עליהם בעקבות הביקורת שהפנו כלפי רפורמת הכשרות.

ברשתות החברתיות ועיתונאים תהו מדוע הח"כים החרדים, שרובם לא אוכלים כלל את כשרות הרבנות, מבקרים את הרפורמה שמפריטה את המונופול של הרבנות על הכשרות. אך עומר רחמים, העוזר של סמוטריץ', יצא להגנתם.

"‏כיוון שהטענה הזאת חוזרת על עצמה בפיד ביממה האחרונה, צריך להגיד", צייץ רחמים, "הח"כים החרדים שמתנגדים לרפורמה פועלים נגד האינטרס של הבד"צים ולמעשה נגד האינטרס הפוליטי של חלקם הגדול".

הוא הסביר: "‏הרפורמה למעשה מבטלת את החובה הקיימת כיום בהשגחת הרבנות ופותחת את השוק לתאגידים פרטיים, זה חלום עבור הבד"צים. הם יוכלו לקבוע את הסטנדרט לעצמם".

"בלי צורך להיות כפוף למערכת הכשרות של "הציונים" ולהתנהל לבד בלי כאבי ראש שנגרמות להם כיום בעקבות כפל ההשגחה", הוסיף עוזרו של יו"ר 'הציונות הדתית'.

"‏אז למה הח"כים החרדים פועלים נגד האינטרס הפוליטי שלהם?", שאל. "כדאי לשאול אותם, אבל יש לי כמה השערות: אולי כי אכפת להם מהזהות היהודית של המדינה. אולי כי אכפת להם מצרכני הכשרות שאינם חרדים?".

"אולי כי הם חושבים שהרפורמה הזאת היא מדרון חלקלק להפרטה של עוד שירותי דת במדינת ישראל. לסיכום: רוצים לדון ולהתווכח, בואו נעשה את זה עניינית, בלי דמגוגיות שגם אינן נכונות לא מהותית ולא פוליטית", חתם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הכבוד לסמוטריץ' ועוזרו! מגנים על החרדים שאלו עסוקים להילחם בהם.  (ל”ת)


  • מר שריר הנכבד, גם כשאתה לא חותם את שמך ניכרים דברי "חכמתך", אתה רק צריך להוסיף את העצה החכמה שלך שהחרדים יחזרו לאירופה... (ל”ת)

   יואל

 2. נכון שהרבה חרדים לא סומכים על כשרות הרבנות, אבל הם רוצים להגן על אלה שכן סומכים  

  צבי

 3. מעניין אם ליצמן ילך לכלא  

  ד"ר שלמה שלוסברג

;