ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
מעלה הילוך

בנט במתקפה: "סרבני החיסונים פוגעים בכולנו, שישלמו" • צפו

ראש הממשלה נפתלי בנט נשא הערב הצהרה מיוחדת לאזרחי ישראל במהלכה תקף את סרבני החיסונים והאשים אותם בגל התחלואה הנוכחי. לדבריו, "אין שום סיבה שמשלמי המיסים והאנשים שמקיימים את חובתם האזרחית להתחסן יממנו בדיקות למי שמסרב להתחסן" • ההצהרה המלאה לצפייה

בנט במתקפה: "סרבני החיסונים פוגעים בכולנו, שישלמו" • צפו
נפתלי בנט בהצהרה צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ראש הממשלה נפתלי בנט נשא הערב (חמישי) הצהרה מיוחדת לאזרחי ישראל, לאחר שסיים ישיבת קבינט קורונה שבה התקבלו החלטות והנחיות חדשות באשר להחזרת 'התו הירוק' וכן לגבי ההתנהלות בנתב"ג. במרכז דבריו תקף את מתנגדי החיסון והאשים אותם במצב אליו נקלעה המדינה.

בנט פתח את דבריו ואמר: "בחרתי לשוחח אתכם הערב כי אנחנו ברגע מכריע שיקבע איך תיראה המדינה שלנו בתקופה הקרובה. בידיים שלנו לבחור האם לפעול בצורה אחראית ולקיים מדינה פתוחה וחופשית, או לטמון את הראש בחול, וחלילה להביא שוב לסגרים אינסופיים". 

ראש הממשלה בנט בהצהרה נגד סרבני החיסון - 22.7.21
וידאו: רועי אברהם/ לע"מ | סאונד: בן פרץ/ לע"מ.

"היעד שלנו ברור: לשמור על החיים ועל שגרת החיים. לקיים את הכלכלה בישראל, לפתוח את שנת הלימודים כסדרה ולשמור על בריאות הציבור. זה אפשרי".

לדבריו, "גלי הקורונה הראשונים עלו לנו ב-6,430 מתים, ב-200 ימי סגרים, אובדן שנת לימודים, ובפגיעה כלכלית קשה. כעת העולם מצוי בעין הסערה של מגיפת הדלתא והעולם הופך כולו אדום. אפילו האולימפיאדה מתרחשת לראשונה בהיסטוריה בלי קהל". 

"הכי קל עבורי היה לסגור את המדינה, אבל המצפן שלנו כעת שונה: אנחנו רוצים לקיים מדינה פתוחה ובטוחה. אנחנו מנהלים את המערכה הזאת באחריות, מתוך חשיבה ועל בסיס עובדות ונתונים".

"ראשית - מה ההבדל בין מגיפת הקורונה לבין מגיפת הדלתא? חולים בדלתא נושאים בגופם פי 1,000 עומס נגיפי והדלתא מתרבה ומדבקת הרבה יותר מהר מהקורונה המקורית". 

"אם את הקורונה המקורית היה אפשר לחסום עם חיסונים לבד, הרי שבגל הדלתא הממשלה בנתה תכנית של שלוש שכבות הגנה: שכבת החיסונים, שכבת ההגנה על המבוגרים ושכבת המסיכות". 

עוד אמר ראש הממשלה: "ראשית, שכבת החיסונים. האתגר שלנו ברור: שכל הישראלים שיכולים להתחסן - ילכו להתחסן. כל אזרח מגיל 12 ומעלה שאין לו מניעה בריאותית להתחסן: לכו להתחסן. לכו להתחסן". שב ואמר.

"אני רוצה לעמוד על הנקודה הזו: יש מדינות רבות בהן אין מספיק חיסונים עבור האוכלוסיה, הציבור משווע לזה, וכאן ממשלת ישראל משקיעה מיליארדים כדי שיהיה חיסון זמין בכל נקודה בארץ. ועדיין מיליון ישראלים פשוט מסרבים להתחסן. גם עבור הצעירים מעל גיל 12 דאגנו לרציפות של מלאי החיסונים הנדרש, אבל עדיין יש מעל ל-600,000 צעירים עד גיל 30 שלא התחסנו".

בשלב זה עבר נפתלי בנט למתקפה: "אני מכבד דעות שונות, אבל יש רגע ויש מקום שבו הדיון הזה צריך לעצור – והוא עצם החיים של כולנו. המדע הוא חד וברור: החיסונים עובדים. הם יעילים ובטוחים, לצעירים באופן כמעט מוחלט, למבוגרים הם יעילים אבל לא מספקים. מעל מיליארד אנשים בעולם כבר התחסנו".

הוא האשים: "אזרחים יקרים, סרבני החיסונים מסכנים את בריאותם, את סביבתם, ואת החופש של כל אזרחי ישראל. הם מסכנים את החופש שלנו לעבוד, החופש של ילדינו ללמוד, החופש לחגוג שמחות עם המשפחה. סרבני החיסונים פוגעים בכולנו כי אם כולם יתחסנו, כולם יוכלו לקיים את שגרת חייהם. אבל אם מיליון ישראלים ימשיכו לא להתחסן, זה ייאלץ את שמונה המיליון האחרים להסתגר בבתיהם".

"לכן", אמר בנט, "הקבינט קיבל היום החלטה שהחל מה-08 באוגוסט סרבן חיסון לא יוכלו להיכנס לקולנוע, לתיאטרון, לבית הכנסת, ללונה פארק, למשחק כדורגל ולכל פעילות מעל 100 איש, בפנים או בחוץ, אלא אם הוא יביא בדיקת קורונה שלילית, על חשבונו. כן, הוא יישא במלוא עלות הבדיקה".

"אין שום סיבה שמשלמי המיסים והאנשים שמקיימים את חובתם האזרחית להתחסן יממנו בדיקות למי שמסרב להתחסן". חידד.

"בתחום הטיסות", אמר ראש הממשלה בנט, "המחוסנים יוכלו לטוס למדינות הנקיות ולחזור, ולאחר קבלת תוצאות בדיקת הקורונה בישראל הם יהיו פטורים מבידוד".

"אך לעומתם, מי שמסרבים להתחסן יכנסו לבידוד של שבוע מכל מדינה שיחזרו ממנה. פעולות אלו יסייעו לבלום את התחלואה. אני פונה מכאן לכל מי שמכיר סרבן חיסון: שכנעו אותו. הסבירו לו שלא יפגע באחרים, תשכנעו ותסבירו - אל תוותרו".

"השכבה השנייה היא ההגנה על הקשישים והפגיעים בישראל. מדינת ישראל מעניקה בימים אלו את ההגנה החזקה בעולם לכ-120,000 קשישים בבתי חולים גריאטרים ובבתי אבות. כל אזרח ישראלי צריך להתגאות במהלך המופלא הזה שמקיים: "אל תשליכני לעת זיקנה".

"לגבי שאר המבוגרים, שיודעים לנהל עצמם, הם אחראים להתנהל ביתר זהירות ולשמור על עצמם. כן לפגוש את הנכדים אבל בחוץ, באוויר הפתוח, עם מסיכות. כמו שאתם זוכרים - כולנו שומרים על סבא ועל סבתא".

"השכבה השלישית, שכבת המסיכות, תלויה רק בכם, בנו. המסיכה הוכחה מדעית ככלי יעיל במיוחד כדי להגן על עצמכם ועל סביבתכם. כששני אנשים עוטים מסיכה, עם כל העומס הנגיפי שדיברנו, הסבירות יורדת ב-98%".

לסיום אמר, "לכן, על כל אזרח במדינה לעטות מסיכה במקומות סגורים. זאת לא המלצה, זאת חובה חוקית. אם נתחסן, נשמור על המבוגרים, ונעטה מסיכות, אנחנו נתגבר על הדלתא. השנה הקרובה תהיה שנת זינוק כלכלי. שנת שיקום ויציאה מהמשבר. היא תהיה פשוט שנה טובה". כך ראש הממשלה בנט בהצהרה המיוחדת.

שידור חי נפתלי בנט הצהרה לתקשורת קורונה מתנגדי חיסון חיסון לקורונה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד