י"ח אייר התשפ"ד
26.05.2024
תל אביב וכפר סבא השיאניות

מדאיג: מספר החולים הפעילים בישראל חצה את העשרת אלפים

מספר החולים הפעילים חצה הבוקר את העשרת אלפים, נתון שלא נראה כמותו למעלה מחצי שנה. מניינם עומד על 10,194 חולים, ומספר המונשמים עומד כעת על 17 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 81 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים. 60% מהם עם מחלות רקע

מדאיג: מספר החולים הפעילים בישראל חצה את העשרת אלפים
צוות רפואי במחלקת קורונה באיכילוב צילום: Yossi Aloni/Flash90

התחלואה במדינה למרות מערך החיסונים שנמשך לאחר השגת חיסונים נוספים לאזרחי המדינה, הולכת ומתפתחת למימדים מסוכנים. הבוקר (שישי) דיווח משרד הבריאות כי 1,263 חולי קורונה נוספים אובחנו בישראל במהלך היממה האחרונה, בכך עלה מספר החולים מתחילת התפרצות הנגיף בארץ ל-857,554 על פי הנתונים, במהלך היממה האחרונה בוצעו 75,654 בדיקות לחשודים כחולי קורונה.

מספר החולים הפעילים זינק אף הוא ועומד על 10,194 חולים, ומספר המונשמים עומד כעת על 17 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 81 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים. ומספר הנפטרים נקבע הבוקר על 6,457.

שיעור התוצאות החיוביות מסך הבדיקות הכולל עלה ל-1.83% בתוך כך, מאז החל מבצע החיסונים בישראל, עד כה התחסנו לנגיף הקורונה 5,755,067 בני אדם. מתוכם, 5,283,200 בני אדם התחסנו במנה השנייה.

בתוך כך, אמש דווח ב'כאן 11' פילוח של נתוני החולים ליום אתמול, על י הנתונים מכל 66 החולים הקשים אתמול, רק 1 הוא מהמגדר החרדי, 5 מהמגזר הערבי, וכל השאר הם מהמגזר החילוני כשהחולים הרבים ביותר במצב קשה הם מתל אביב ומכפר סבא.

עוד דווח כי לכמעט 60% מהם יש לפחות מחלת רקע אחת - הבולטות שבהן: סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב ועוד. לאור כך צוין כי כשמדברים על ירידה ביעילות החיסון, המחושבת על סמך מספר החולים המחוסנים שמצבם קשה, אי אפשר להתעלם מהעובדה שישנם גורמים נוספים שמשפיעים על מצבם הבריאותי ועל חומרת המחלה אצלם - במקרה שנדבקו בקורונה.

קורטנה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד