1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מדאיג: מספר החולים הפעילים בישראל חצה את העשרת אלפים

מספר החולים הפעילים חצה הבוקר את העשרת אלפים, נתון שלא נראה כמותו למעלה מחצי שנה. מניינם עומד על 10,194 חולים, ומספר המונשמים עומד כעת על 17 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 81 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים. 60% מהם עם מחלות רקע

אהרן מילר, י"ד אב תשפ"א 23/07/2021 11:26
תגיות:

תל אביב וכפר סבא השיאניות צוות רפואי במחלקת קורונה באיכילוב צוות רפואי במחלקת קורונה באיכילוב צילום: Yossi Aloni/Flash90

התחלואה במדינה למרות מערך החיסונים שנמשך לאחר השגת חיסונים נוספים לאזרחי המדינה, הולכת ומתפתחת למימדים מסוכנים. הבוקר (שישי) דיווח משרד הבריאות כי 1,263 חולי קורונה נוספים אובחנו בישראל במהלך היממה האחרונה, בכך עלה מספר החולים מתחילת התפרצות הנגיף בארץ ל-857,554 על פי הנתונים, במהלך היממה האחרונה בוצעו 75,654 בדיקות לחשודים כחולי קורונה.

מספר החולים הפעילים זינק אף הוא ועומד על 10,194 חולים, ומספר המונשמים עומד כעת על 17 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 81 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים. ומספר הנפטרים נקבע הבוקר על 6,457.

שיעור התוצאות החיוביות מסך הבדיקות הכולל עלה ל-1.83% בתוך כך, מאז החל מבצע החיסונים בישראל, עד כה התחסנו לנגיף הקורונה 5,755,067 בני אדם. מתוכם, 5,283,200 בני אדם התחסנו במנה השנייה.

בתוך כך, אמש דווח ב'כאן 11' פילוח של נתוני החולים ליום אתמול, על י הנתונים מכל 66 החולים הקשים אתמול, רק 1 הוא מהמגדר החרדי, 5 מהמגזר הערבי, וכל השאר הם מהמגזר החילוני כשהחולים הרבים ביותר במצב קשה הם מתל אביב ומכפר סבא.

עוד דווח כי לכמעט 60% מהם יש לפחות מחלת רקע אחת - הבולטות שבהן: סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב ועוד. לאור כך צוין כי כשמדברים על ירידה ביעילות החיסון, המחושבת על סמך מספר החולים המחוסנים שמצבם קשה, אי אפשר להתעלם מהעובדה שישנם גורמים נוספים שמשפיעים על מצבם הבריאותי ועל חומרת המחלה אצלם - במקרה שנדבקו בקורונה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מספר החולים??????????????.  

  chaya

 2. כל זמן שת"א וכפר סבא השיאניות, הכל בסדר. חכו כשיגיע לערים החרדיות, איך יאשימו את הציבור החרדי בהפצת הנגיף.  (ל”ת)

  מהנדס

 3. כמה מהם יש תסמינים כל שהוא? לא הרבה. כמה מהם חולים קשים? אולי אחד בחמש מאות.  (ל”ת)


 4. קוראים לזה "הקורונה של החילונים"  

  רינה מצליח

 5. אם רעננה תהיה אדומה.. ובנט יוצא מרעננה לירושלים שהיא ירוקה.. האם הוא יכנס לכלא לחצי שנה? הלא הוא ושקד הציעו את זה!  (ל”ת)


 6. מספר האנשים שמתים כל שנה מסיגריות עומד על 8000 האם מישהו עשה על המעשנים סגר? האם הפסיקו למכור סיגריות? האם סגרו את החנויות שמוכרות סיגריות? מה הבילבולי מוח האלה. לא חולים ולא נעליים בדיקת קורונה לא אומרת כלום אם בן אדם לא מרגיש חולה בעברית פשוטה זה אומר שהוא בריא.  (ל”ת)


 7. לא איכפת לי להיות שיאנית, אם זה אומר שלא ייפתחו בתי ספר.  

  אימא יהודיה

 8. גאה להיות כפר סבאית חחחח  

  אפרת

 9. אולי עיריית בני ברק תאסור על כניסת תל אביבים לבני ברק ?  

  גוחא

;