1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מסתמן: הממשלה לא תמנע מחסידי ברסלב את הנסיעה לאומן

מאות חסידים כבר החלו להתמקם בעיר אומן על מנת לשהות בראש השנה בצל רבם. על פי המסתמן, היקף הנוסעים לאומן בראש השנה לא יוגבל ע"י הממשלה והנסיעה לשם תוכרע על פי ההחלטה של משרד הבריאות האם להכליל את אוקראינה ברשימת המדינות האדומות או לאו

אהרן מילר, י"ד אב תשפ"א 23/07/2021 12:56
תגיות:

דין אוקראינה כדין טורקיה חרדים בשדה התעופה חרדים בשדה התעופה צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בציבור החרדי רואים בשבועות האחרונים את שדה התעופה בן גוריון עמוס בנוסעים בעיקר מהמגזר החילוני שיוצא לנפוש במקומות שונים בעולם, והם זועמים על דיבורים בנוגע להגבלות שיוטלו רק על הנוסעים החרדים שצפויים לטוס לאומן לקראת ראש השנה, בעוד פחות מחודשיים ימים.

כזכור, בממשלה העבירו את הטיפול לשר לשירותי דת מתן כהנא שיגבש מתווה לנסיעה, השר מקיים בימים אלו שיחות ודיונים עם משרד הבריאות וגורמים נוספים.

אמש דווח ב'חדשות 13' כי מסתמן שהיקף הנוסעים לאומן בראש השנה לא יוגבל ע"י הממשלה. והנסיעה לשם תוכרע על פי ההחלטה של משרד הבריאות האם להכליל את אוקראינה ברשימת המדינות האדומות או לאו. כאשר יש לציין שכרגע התחלואה שם יציבה.

על פי הדיווח, שר הדתות מתן כהנא שהופקד כאמור על ניהול הסאגה משתמש במדיניות 'דין אוקראינה כדין טורקיה'. "לא נעשה איפה ואיפה" צוטט השר.

מוקדם יותר השבוע דווח ב'בחדרי חרדים' כי השר כהנא כבר הכריע כי נכון למצב הנוכחי תתאפשר הנסיעה לאומן, כאשר בימים הקרובים יגבשו את המתווה המדויק של אלה שיוכלו לטוס על פי המתווה שיאושר, ולפי יודעי דבר לא תבוא הפעם מגבלות מצדם של האוקראיניים. ועל פי המסתמן, רק מחוסנים יורשו לטוס לאומן השנה, כאשר נושא הילדים מתחת לגיל 16 שטרם חוסנו עדיין נמצא בבדיקה מול גורמי הרפואה במשרד הבריאות שמגבשים נהלים בנושא.

עוד דווח כי בעקבות החשש מהישנות המראות של ראש השנה אשתקד, מאות חסידים כבר החלו להתמקם בעיר אומן על מנת לשהות בראש השנה בצל רבם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. התכנית הזדונית של הציונים.  

    שריר

  2. רק מחוסנים אה?! יאללה לטוס כמה שיותר מהר!! ולא לקחת "חיסון" חלילה  (ל”ת)


;