1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ביקורת על מיסוי החד פעמי: "החלטתם לפגוע בלומדי התורה"

בדיון בכנסת בנושא הכפלת המס על כלים חד פעמיים, נאם ח"כ אבי מעוז, שתקף את ההחלטה: "על חשבון המשפחות ברוכות הילדים" | הוא ציטט את הרב קוק: "'למה לא תתחשבו עם רוח האומה?'"

יאיר כלפה, י"ט אב תשפ"א 28/07/2021 22:58

הח"כ הדתי תקף בחורים בישיבת עטרת שלמה בראשל"צ בחורים בישיבת עטרת שלמה בראשל"צ צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הכנסת דנה היום (רביעי) בנושא הכפלת המס על הכלים החד פעמיים, החלטה שפרסם לפני שבועיים שר האוצר אביגדור ליברמן.

חבר הכנסת אבי מעוז, יו"ר מפלגת 'נעם' וחבר סיעת הציונות הדתית, נאם במליאה, וטען שמדובר במיסוי שיפגע בעיקר במשפחות ברוכות הילדים. בנוסף, הוא ציטט את הרב קוק שקרא בזמנו לעסוק ב"רוח האומה" כמו שעוסקים באיכות הסביבה.

"משרדי האוצר והגנת הסביבה מבקשים להעלות משמעותית את שיעור המס על כלים חד-פעמיים מתוך דאגה לאקלים ולסביבה", פתח מעוז. "לפני 110 שנים כתב מרן הרב קוק זצ"ל מאמר מחאה כנגד חילול שבת וחג במושבה עין גנים".

"בתוך דבריו הוא כותב להם: 'למה לא תתחשבו עם רוח האומה כמו שאתם מתחשבים עם כל תנאי האקלים והסביבה?'", ציטט יו"ר מפלגת 'נעם' את הרב קוק.

הוא המשיך: "את אותה שאלה אני רוצה להפנות לשר האוצר, לשרה להגנת הסביבה ולחבריהם בממשלת כל אזרחיה, הרי אתם בחרתם להשפיל את עולם התורה. אתם החלטתם לפגוע בלומדי התורה".

"אתם מקצצים בסבסוד המעונות של ילדי אברכים. אבל מה חשוב לכם? לדאוג לאקלים. ועל חשבון מי? כמובן, על חשבון המשפחות ברוכות הילדים, שאין להן כסף לקנות מדיחי כלים", סיכם מעוז.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. החוק הזה קיים בהרבה מאוד מדינות היום, ויש מדינות שבהם חל איסור על מכירת מוצרים חד פעמיים. תמיד אצלינו בציבור אוהבים לקחת דברים באופן אישי להפוך את עצמינו לקורבן. כן זה משהו שיקשה על הציבור שלנו, אבל לא, זה ממש לא חוק נועד בשביל לפגוע בו, אלא נוצר מסיבות אחרות וממניעים שונים בדיוק כמו שקורה בכל מדינה מערבית היום.  (ל”ת)


  • עוד נטול בינה חילוני שחושב שהוא חי במדינה מערבית (מיסים של מערב אירופה, תשתיות, שרותים ומשכורות של אפריקה) (ל”ת)


 2. דווקא מהלך מבורך! הלוואי והציבור יעבור למדיחי כלים... נתחיל לראות קצת פחות פלסטיק וזבל מתגלגל ברחוב...  (ל”ת)


 3. מדיח כלים זול בהרבה משימוש בחד פעמי. אז די לדמגוגיה  

  יכ

 4. מזמן עברתי למדיח. זול בהרבה. ומשנה חיים.  

  מיכל

  • נכון, בעוד כמה שנים יתברר שלזנדברג יש משפחה\קשר עם יבואני מדיחי כלים 


;