1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

שקד טוענת: "לא סטינו אידיאולוגית ממשהו שאמרנו"

ברקע האכזבה בקרב חלק ממצביעי הימין על הליכתם לממשלת השינוי, בכירת 'ימינה' התייחסה לטענות שמפלגתה סטתה מערכי הימין: "זה לא נכון" | על "חוק נתניהו" שמקדם סער, אמרה: "אמרתי תמיד שלא תומכת בו; הוא לא על השולחן"

יאיר כלפה, כ"ב אב תשפ"א 31/07/2021 23:27

פותחת חזית מול סער עבאס ובנט במליאה. מאחור, מתן כהנא עבאס ובנט במליאה. מאחור, מתן כהנא צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

לאחר שבשבוע שעבר הצהיר סגן ראש הממשלה שר המשפטים גדעון סער בראיון ל'ידיעות אחרונות' כי הוא מתכוון לקדם את החוק שימנע מנתניהו להרכיב ממשלה, הערב (מוצאי שבת) שרת הפנים איילת שקד אמרה שהיא מתנגדת לחוק, וגם טענה שמפלגתה לא סטתה מהאידאולוגיה שלה.

שקד התייחסה לחוק שמקדם סער שימנע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה, ואמרה שהוא לא אופציה כרגע ושהיא מתנגדת לו. עוד טענה שמפלגתה 'ימינה', לא סטתה מהערכים שלה עד כה, למרות שהפרו הבטחות בחירות.

"דעתי ידועה לגבי החוק הזה", התייחסה בראיון לאיילה חסון ב'חדשות 13' על החוק שמקדם סער. "אמרתי תמיד שלא תומכת בו ומתנגדת לו - זה לא דבר חדש, מהסיבה הפשוטה שאמרנו את זה עשר פעמים. הוא לא על השולחן".

"זה לא נכון. אנחנו עוד לא סטינו אידיאולוגית ממשהו שאמרנו. אנחנו לא רוצים שיועץ משפטי לממשלה יכריע מי יהיה ראש הממשלה ומי לא", כך שרת הפנים בהתייחסותה לטענה שהם זזו מערכיהם.

באשר לדיווח בשבוע שעבר כי המשנה ליועמ"ש לשעבר דינה זילבר, שרדפה את החרדים בנושא ההפרדה באירועים דתיים, תמונה לשופטת בעליון, אמרה איילת שקד כי מדובר בפייק ניוז וכי זילבר לא תהיה שופטת בעליון.

בנוסף, הסבירה מדוע בכל זאת הם יושבים עם יו"ר 'מרצ' יחד בשולחן הממשלה: "ניצן הורביץ דיבר בעד בית הדין הבינלאומי בהאג, אחר כך הוא חזר בו. בית הדין הבינלאומי באג עובד נגד מדינת ישראל, ובשום צורה אסור לגבות אותו".

"אנחנו נעבוד בחודשיים-שלושה הקרובים על שני דברים עיקריים: על הטיפול בקורונה והעברת התקציב. אחרי שנעביר את התקציב, יהיה לנו זמן להתווכח על דברים אחרים", סיכמה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה עם מעונות הילדים ? לא סטית ??? מה עם ההבטחות?  (ל”ת)

  שלמה

 2. מבונטטת שמבנטטת אותנו כדי שנתבנטט. אבל ב"ה אנחנו לא מבונטטים ולא מאמינם לכל המבנטטים  (ל”ת)


 3. נכון שקד לא סטיתם רק התהפחתם ב180 מעלות!  (ל”ת)


 4. שקרנית  


 5. פשוט זבל  

  סטיב

 6. כתבה מגעילה  

  יי

 7. אין מלים  


 8. סתיתם גם סתיתם ! תפסיקי לעבוד על עצמך ועל כל הבוחרים שבחרו בכם.  (ל”ת)


 9. אין בושה  


 10. אין גבול לשקרים של שקד ובנט  

  משה

 11. אילת הנוכלת...אילת הנוכלת...אילת הנוכלת...אילת הנוכלת...  

  אילת הנוכלת...

 12. מדינת היהודים. ת.נ.צ.ב.ה.  


 13. צבועה  


 14. כשאין שום אידיאולוגיה אז אי אפשר לסטות ממנה ....  


;