ז' תמוז התשפ"ד
13.07.2024
מנצל סמכויות

ביידן החליט: לא למנת חיסון שלישית, כן למאבק בלא מחוסנים

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן החליט לעת עתה כי למרות ההחרפה בתחלואה עדיין לא תאושר מנת חיסון שלישית לחלוקה | במקביל, יעודד התחסנות: עובדי ממשל ועובדי הסוכנויות השונות של הממשל, לא יורשו להגיע למקום העבודה אלא בהצגת תעודת מתחסן

ביידן החליט: לא למנת חיסון שלישית, כן למאבק בלא מחוסנים
ג'ו ביידן צילום: דוברות הקרמלין

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נשא דברים ביום שישי והתייחס למשבר הקורונה שבשבועות האחרונים הלך והחריף בארה"ב.

נשיא ארה"ב הבהיר כי בשלב זה החליטו המומחים מטעם הממשלה שלא לאשר מנת חיסון שלישית לקורונה, למרות הירידה בתועלת החיסונית של החיסון לאחר שתי מנות.

הנשיא ביידן הבהיר כי הוא עובר למאבק נגד הלא מתחסנים. ידיו של הנשיא האמריקאי כבולות במידה רבה על ידי החוקה שאינה מאפשרת לחייב אנשים לעשות דברים בניגוד לרצונם, אבל הוא מנצל לשם השגת המטרה את עובדת היותו המעסיק הגדול בארה"ב, משום שהממשל האמריקאי מעסיק על ידי האגפים והסוכנויות שלו למעלה מארבעה מיליון אמריקאים.

על פי החלטתו של הנשיא האמריקאי, עובדי ממשל ועובדי הסוכנויות השונות של הממשל, לא יורשו להגיע למקום העבודה אלא בהצגת תעודת מתחסן. מי שיתעקשו שלא להתחסן יחויבו לעטות מסכה על פניהם כל משך שהותם במקום העבודה, ובנוסף יהיה עליהם להיבדק לקורונה פעמיים בשבוע ולהציג את התוצאות השליליות בכניסה למקום העבודה.

ביידן הוסיף כי הוא פנה למשרד ההגנה וביקש שהמשפטנים שלו יבחנו את האפשרות החוקית להטיל חובה על כל חייל המשרת בצבא ארה"ב להתחסן נגד קורונה. הנשיא הוסיף ואמר שהוא מקווה לשמש מודל לחיקוי עבור המגזר הפרטי, וקורא למעסיקים פרטיים לדרוש גם הם מעובדים שלהם להתחסן או להיבדק פעמיים בשבוע.

לצד הערמת הקשיים בפניהם של הלא מתחסנים, החליט ביידן לקדם גם עידוד חיובי להתחסנות. לאחר שמושל ניו יורק ומושלים אחרים החלו לחלק מענק של 100 דולרים לכל אמריקאי שהחליט להתחסן, קרא ביידן לכל המושלים של המדינות החברות בארה"ב לנקוט בצעד דומה ולעודד על ידי תשלום כספי את ההתחסנות נגד קורונה.

חיסון לקורונה ג'ו ביידן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד