1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

תוקפי החרדים הסגירו את עצמם, אך המשטרה בחרה לסגור את התיק

המשטרה סגרה את התיק נגד שני תושבי מזרח ירושלים, החשודים שתקפו חרדים בדרכם לכותל, למרות שהגיעו בעצמם לתחנת המשטרה | רק אחרי ערר שהגיש פרקליט המותקפים, החקירה נפתחה מחדש | אחד המותקפים: "הוא הכניס לי אגרוף לפנים, כשהנהג מרביץ במקביל לחבר שלי"

אבי גדלוביץ', כ"ג אב תשפ"א 01/08/2021 19:13

"חוסר ראיות" פניו של החרדי שהותקף פניו של החרדי שהותקף צילום: באדיבות המצלם

פרסום ראשון: המשטרה סגרה את תיק החקירה שנפתח נגד שני תושבי מזרח ירושלים שהסגירו את עצמם למשטרה, לאחר שתקפו באלימות שני חרדים שעשו את דרכם לכותל המערבי וגרמו להם לחבלות, כך נודע ל'בחדרי חרדים'. רק לאחר ערר שהגיש פרקליטם של החשודים, עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו', תיק החקירה נפתח מחדש.

הסיבה הרשמית שבגינה נסגר התיק: "חוסר ראיות". אלא, שהחשודים בתקיפה הם אלו שהגיעו לתחנת המשטרה, לאחר שהותירו את רכבם בזירה ונמלטו. בנוסף, לטענת המותקפים, אזרחים רבים היו עדים למעשה.

התקיפה החמורה אירעה ביום חמישי לפני כשבועיים וחצי. שני החרדים תושבי ירושלים, שעשו את דרכם מכיוון עיר דוד לכותל המערבי, הותקפו בידי שני הצעירים הערבים. כשהגיעה משטרה למקום נמלטו התוקפים, אולם השאירו ברחוב את רכבם ובו מכשיר טלפון.

התקיפה אירעה כש-מ' וחברו עשו את בדרכם לשער האשפות. רכב ובו שני בני מיעוטים עצר בסמוך אליהם, ונהג הרכב החל לקללם ולהתגרות בהם. כשראה שאינם מתייחסים, יצא מרכבו יחד עם ערבי נוסף ותקף אותם באגרופים.

"ירדנו מהכותל לכיוון עיר דוד, ופתאום עצר לידנו רכב עם נוסעים ערבים, שהחל לקלל ולהתגרות", משחזר מ', אב לילדים, את השתלשלות האירועים. "לא התייחסנו והמשכנו ללכת, אך הם יצאו מהרכב והחלו לתקוף אותנו", הוא מוסיף, "הבחור שישב לצד הנהג, הכניס לי אגרוף לפנים, כשהנהג מרביץ במקביל לחבר שלי".

לדבריו, היו עדים רבים לתקיפה: "התחלנו לצעוק והתאספו סביבנו עוברי אורח שגרמו לתוקפים לעזוב אותנו ולעלות בחזרה אל הרכב. הצלחתי להתעשת לרגע והוצאתי את הפלאפון במטרה לצלם את התוקפים. או אז יצאו בחזרה שני התוקפים מרכבם והחלו לדלוק אחריי".

מ' סיפר כי "ברגע שהגיעה משטרה נמלטו התוקפים כשהם משאירים את רכבם במקום, כשאחד מהמכשירים הסלולריים של התוקפים נשאר בתוכו". מ' וחברו הגישו תלונה בהמלצת השוטרים בתחנת שלם.

לאחר התקיפה, הגיעו התוקפים החשודים אל תחנת המשטרה בכדי לקחת את מכשיר הטלפון שהשאירו בשטח. הם נעצרו ונלקחו לחקירה, אולם שוחררו לאחר זמן קצר, מבלי שרכבם או מכשיר הסלולרי שהשאירו בשטח נלקח לצורך הבאת ראיות.

מ' וחברו, שעדיין סובלים מכאבים עזים וקשיים עקב התקיפה, נדהמו לגלות כי התיק נסגר מ"חוסר ראיות", ימים ספורים לאחר התקיפה. בעקבות סגירת התיק, פנה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את המותקפים כנפגעי עבירה למשטרה, ודרש לפתוח בחזרה את התיק ולמצות את הדין עם התוקפים.

"מרשי וחברו שעדיין חבולים ופצועים מן התקיפה, חיכו בקוצר רוח לשמוע כי החקירה מתקדמת והוגשו כתבי אישום נגד החשודים שנתפסו, אולם לאכזבתם הרבה של מרשיי ההיפך הוא שקרה, מרשיי קיבלו הודעה כי התיק נסגר והעצורים שוחררו", כתב עו"ד בלייכר במכתבו.

לטענת עו"ד בלייכר, "מדובר בתיק תקיפה חמור אשר התרחש במקום המצולם מכל עבריו. בנוסף, היו בידי המשטרה הרכב עצמו - אשר לא ברור מדוע לא נתפס לשם חקירת האירוע והושאר במקום, וכן הפלאפון הנייד של אחד החשודים".

במכתב ששיגר למשטרה תמה עו"ד בלייכר כיצד נסגר התיק, למרות שהחשודים הגיעו בעצמם לתחנת המשטרה. "לא די בכל זאת, אף החשודים עצמם הגיעו ברגליהם והסגירו עצמם לתחנת המשטרה! נשגב מלהבין כיצד על אף שלל המובילים החקירתיים הרבים – התיק נסגר והתוקפים המסוכנים שוחררו ממעצרם", כתב בלייכר.

"אבקש לערער על סגירת התיק, לפתוח את התיק מחדש, לעצור מחדש את המחבלים עד תום ההליכים, ולהגיש כנגדם כתב אישום חמור בגין תקיפה ממניע גזעני", דרש. כאמור, בעקבות בקשת 'חוננו' החליטה המשטרה לפתוח מחדש בחקירה. לאחר סיום החקירה הועבר התיק לפרקליטות מחוז ירושלים להמשך טיפול.

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות אירוע האלימות נפתחה במשטרה חקירה שנוהלה במקצועיות וביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת. בימים האחרונים הועבר תיק החקירה לידי הפרקליטות לעיונם והחלטתם כמקובל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הגמרא מתשת את לומדיה, לכן אלה התוצאות בעימות עם הערבים.  (ל”ת)

  שריר

 2. והשלב הבא . . .  

  רמ"ח גורנישט

 3. לא פלא המשטרה מעדיפה ערבים ולא חרדים  


 4. לא רוצים תממשלה הזאת לא רוצים הם לא מייצגים את העם היהודי בכלל הפך הגמור לא רוצים אותם לא רוצים!!!!!  (ל”ת)


 5. לא ביבי לא מעניין !! אין מה לצפות מהמשטרע!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)

  מני

 6. הייתי פותחת תיק נגד המשטרה  


;