1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

ראש הממשלה מכין את הקרקע לסגר ממושך בחגים

בשיחה עם השרים דיבר בנט על קצב התחלואה הקשה שמכפיל את עצמו בכל עשרה ימים ורמז לכך שייתכן ולא יהיה מנוס בסגר בחגים | "צריך לומר ביושר - תקווה זו לא תכנית עבודה"

יחיאל גלאי, כ"ד אב תשפ"א 02/08/2021 20:18

הקבינט יכונס מחר שוטרים במחסום שוטרים במחסום צילום: דוברות המשטרה

ברקע התחלואה הגבוהה, כשביממה האחרונה נספרים 2,441 מאומתים לקורונה, ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע הערב (שני) כי ייכנס מחר את קבינט הקורונה, ולפי הדיווח, בנט מכין את השרים בממשלה לסדרה של הגבלות ואף לסגר אפשרי בחגים.

למרות ההכחשות בשבועות האחרונים של ראשי מערכת הבריאות על סגר מתוכנן בחגים, הערב מצוטטים ב'חדשות 12' דברים שאמר ראש הממשלה בנט לשרים ומהם ניתן להבין כי עם המצב הנוכחי ימשיך - לא יהיה מנוס מסגר בתקופת החגים.

לפי הכתבת דפנה ליאל, בנט מכין את הקרקע למעדים משמעותיים נגד התחלואה. "אנחנו רואים הכפלה בחולים קשה כל עשרה ימים", צוטט בנט. "היינו ב-50, עברנו למאה, כעבור עשרה ימים למאתיים, והצפי הוא שבעוד עשרה ימם יהיו 400 חולים קשה", הוסיף ראש הממשלה.

"קצב ההכפלה מדאיג" אמר בנט בהתייחסו למספר החולים קשה, והבהיר כי אם הוא יימשך, "נגיע בהמשך ל-800 ובעוד חודש ח-1600 חולים קשה".

עוד ציין בנט בפני השרים: "אנחנו עושים מאמץ גדול לעודד התחסנות, שוקלים להרחיב את החיסון השלישי לצעירים יותר ומקווים לראות בלימה". עוד אמר רה"מ, "צריך לומר ביושר - תקווה זו לא תכנית עבודה. אנחנו כרגע מתמידים בקו שנקטנו, ומקבלים החלטות בהתאם למדד של סך החולים קשה - מאושפזים, מונשמים, אקמו ועוד". 

הפרשנית הכלכלית קרן מרציאנו מדגישה כי הסגר אותו מתכננים ראש הממשלה ובכירי מערכת הבריאות יהיה קשה ולא פשוט, ולא מדובר בסגר קצר אלא ארוך ומשמעותי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העם מאס בסגרים ושקרים. לא נציית לכלום!  (ל”ת)

  מאירו

 2. סגר  


  • תצאו להפגין נראה אתכם! (ל”ת)


 3. אסור לתת ל"הם" לסגור לנו את החגים!  

  יוסי

 4. חחחחחח  

  מרדכי היהודי

 5. למה לא סגר בחגים גם כך כולם בבית  


 6. למה בחגים? יש עוד חודש וחצי עד ראש השנה, אם קצב התחלואה מכפיל את עצמו כל 10 ימים, זה אומר שכבר בראש השנה יהיו 8-10 אלף נדבקים ביום, למה לא לעצור את זה עכשיו? פשוט שנאה ורדיפה של הציבור ששומר תורה ומצוות ובא לרדוף ולצייר את הדתיים והחרדים כמעבירי מחלות שבנתיים מי שמביא את הוירוסים והמוטציות שלו זה החילונים שטסים עכשיו לחו"ל.  (ל”ת)


 7. "רוה"מ"  


 8. סגר בהרים  


;