1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

המועמדת שניצחה ל'בחדרי': "היה לי מזל שהיה לי את החרדים"

שנטול בראון, הדמוקרטית שניצחה בשבוע שעבר מועמדת דמוקרטית אחרת בקרב מר בקליבלנד, הודתה למצביעים החרדים הרבים שיצאו בהמוניהם לתמוך בה, ובניגוד לכל תחזית היא ניצחה ועשתה את הבלתי יאומן

יענקי פרבר, א' אלול תשפ"א 09/08/2021 13:50

עשתה את הבלתי ייאמן הרב פנחס לנדיס מקליבלנד בפרסומת לקמפיין הרב פנחס לנדיס מקליבלנד בפרסומת לקמפיין צילום: באדיבות המצלם

שנטול בראון שניצחה בשבוע שעבר יריבה מרה למושב בקונגרס, אמרה ל'בחדרי חרדים' כי היא מודה לחרדים שבחרו בה: "התמיכה של הקהילה היהודית האורתודוקסית, מילאה תפקיד משמעותי בניצחון שלנו. באזורים היהודיים היו אחוזי הצבעה גבוהים ביותר במחוז (32% לעומת 17% במקומות אחרים). יש לי מזל גדול שהיה לי את התמיכה שלהם, הניגוד הברור ביני לבין המועמדת השניה על ישראל היה מכריע, אני מזדהה הרבה יותר עם אחיי ואחיותיי היהודים בגלל תמיכתי בישראל, ותמיכה אמריקאית בביטחון מדינת ישראל".

כזכור כפי שדווח ב"בחדרי חרדים", ניצחונה של שונטל בראון על נינה טרנר, לשעבר סנאטורית במדינת אוהיו ופרוגרסיבית בולטת ואנטי ישראלית, הביא לשמחה גדולה בקרב הקהילות החרדיות בקליבלנד. בראון התקשתה בשבועות האחרונים של המרוץ להדביק את הפער, אך במאמץ כביר היא הצליחה לעשות את הבלתי יאמן.

נינה טרנר, בת 53, נתמכה על ידי קבוצות פוליטיות רדיקליות, מספר מחוקקים מובילים כמו אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, והסנאטור ברני סנדרס, שניהם ירדו לקליבלנד בימים האחרונים של הפריימריז כדי לעזור למועמדת שלהם.

מנגד התמודדה שונטל בראון, מועמדת דמוקרטית אף היא, וחברי הקהילה היהודית במחוז ששווים לפחות 4000 קולות, החלו לעבוד למענה. גם מדינת ישראל הייתה חלק מהקמפיין - בחודש מאי, על רקע הלחימה בין ישראל לחמאס, הגנה בראון על "זכותה של ישראל להגן על אזרחיה", מנגד טרנר קראה להתנות סיוע צבאי לישראל, ותקפה את מדיניות ישראל, ואף האשימה את ישראל באפרטהייד.

הרב פנחס לנדיס, רב ומנהיג יהודי אורתודוקסי בקליבלנד, אמר ל'בחדרי חרדים', כי מעולם לא היה פעיל פוליטית לפני שהחל להתנדב לקמפיין של בראון, אך הוא ראה שלתוצאות יהיו השלכות משמעותיות על עתיד מדיניות החוץ האמריקאית כלפי ישראל.

הרב לנדיס סיפר כי הוא עצמו סייע להוציא 1,000 מצביעים חרדים, דמוקרטים ורפובליקנים כאחד, להצבעה שהחלה ב -7 ביולי. למרות שהרב לנדיס היה בחופשה ביום הבחירות, בטיול שתוכנן עם משפחתו עוד קודם שהיה מודע למועמדותה של בראון, הוא עדיין קידם את הקמפיין בניסיון לוודא שיגיע ניצחון.

לאחר פרסום תוצאות הבחירות שנערכו ב-3 לאוגוסט, התברר כי שונטל בראון ניצחה בכ-4000 קולות יותר מנינה טורנר. ניצחון גדול שהביא לשמחה גדולה אצל ידידי ישראל ואצל הקהילות היהודיות.

לאחר הניצחון המפתיע, נשמעו האשמות מצד המפסידים כי "היהודים קנו את הבחירות עם הכסף שלהם" אך את הנעשה אין להשיב, וקליבלנד היהודית חוגגת את ניצחונה של הנציגה שאוהדת את ישראל.

בראון, תתמודד מול אשת העסקים הרפובליקנית לאברן גור בבחירות למושב בקונגרס בנובמבר. לבראון יש סיכוי גדול מאד לניצחון למחוז הקונגרס ה-11 באוהיו, מאחר וקליבלנד דמוקרטית ברובה.

בראון סיפרה לתומכיה על החוויה הראשונה שלה בישראל בשנת 2018. "זה נתן לי הבנה על החשיבות העצומה של מערכת היחסים בין ארה"ב לישראל", אמרה בראון לתומכיה בנאום ניצחון נלהב. "אני מודה לאחי ואחיותיי היהודים" הוסיפה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;