1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

הסורגים נעקרו: בית הכנסת בב"ב נפרץ באישון ליל • תיעוד בלעדי

3 חשודים, ככל הנראה פלסטינים שב"חים, עקרו במהלך הלילה את הסורגים של ביה"כ 'זכור ליעקב' בבני ברק, בראשותו של הגאון הרב נתנאל זכריהו | החשודים ניסו לפרוץ את ארון הקודש במטרה לגנוב את ספרי התורה, אך נתקלו במנעולים כבדים | כל הפרטים בפרסום ראשון | צפו 

אבי גדלוביץ'ג' אלול תשפ"א 11/08/2021 12:04

המטרה: ספרי התורה הפריצה לבית הכנסת הפריצה לבית הכנסת צילום: בחדרי חרדים, מצלמות אבטחה

אלמונים פרצו הלילה (בין שלישי לרביעי) לבית הכנסת 'זכור ליעקב' בבני ברק, בראשותו של הגאון הרב נתנאל זכריהו וזרעו במקום הרס רב, כך נודע ל'בחדרי חרדים'. החשודים נמלטו מבלי שגנבו דבר לאחר שלא הצליחו לפרוץ את ארון הקודש.

החשודים, כך מעריכים בבית הכנסת, הגיעו במטרה לגנוב את ספרי התורה, אך נתקלו במספר מנעולים על ארון הקודש. לאחר שהבינו שפריצת הארון תהיה בלתי אפשרית, הם ערכו חיפוש בקופות הצדקה ונמלטו תוך זמן קצר.

מצלמות האבטחה תיעדו את שלושת החשודים מגיעים לבית הכנסת כשהם מצויידים בכלי פריצה כבדים, ביניהם פטיש במשקל חמש קילו. החשודים חדרו למשרדי בית הכנסת דרך החלון, לאחר שעקרו את הסורגים ממקומם.

"אנחנו מזועזעים מחילול בית הכנסת", אומר הבוקר ל'בחדרי חרדים' בנו של הגר"נ זכריהו, המשנה לראש עיריית בני ברק יעקב זכריהו. "לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם חלילה הרב היה מגיע בעלות השחר בשעה שהפורצים בתוך בית הכנסת. אני מקווה שהמשטרה תפעל במהירות ותביא למעצרם של הפורצים". 

שלושת החשודים שהו בתוך בית הכנסת דקות ספורות בלבד, ומסיבה שטרם התבררה נמלטו מבלי שלקחו עמם דבר. חוקרי זיהוי פלילי של המשטרה הגיעו הבוקר לבית הכנסת ונפתחה חקירה לאיתור החשודים.

הוונדליזם שביצעו הפורצים

ל’בחדרי חרדים' נודע כי במהלך הלילה אירעו פריצות נוספות ברחבי העיר. לאחרונה סובלת העיר בני ברק מגל פריצות וגניבות גדול בהיקפו. בעיר תולים את האשמה בתופעת השוהים בלתי חוקיים שהלכה והתרחבה במהלך החודשים האחרונים.

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', בשכונות צפון העיר אירעו במהלך השבועות האחרונים שורה של גניבות אופנועים מחצרות בנינים. חלק מהגניבות פוענחו ונעצרו מספר חשודים פלסטינים. הדבר לא מספק את התושבים שחשים חוסר ביטחון מוחלט.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גם באיסלאם אסור לגנוב, רק שבאסלאם כורתים את הידיים לגנבים. צריך לעשות להם את אותו הדין, כמו שהתורה שלהם אומרת  (ל”ת)


 2. לידיעת ותשומת לב הציבור  

  ארבל

 3. העיקר גובים אגרת שמירה  (ל”ת)

  עירית חלם

 4. יש כמה אתרי בנייה נטושים בעיר שמשמשים כמלון לכל השב'חים. בשעות היום הם עובדים באתרי בנייה בעיר, ובערב ובלילה הם גונבים והולכים לישון באתרי בנייה הנטושים  (ל”ת)


 5. צריכים לתת עונשים כבדים לשב"חים, שיצא להם החשק להכנס בלי רשות  (ל”ת)

  צבי

;