1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

בראל חדריה שמואלי הי"ד, לוחם מג"ב שנורה בעזה נפטר מפצעיו

9 ימים אחרי שנפצע: לוחם יחידת המסתערבים של מג"ב, בראל חדריה שמואלי הי"ד נפטר מפצעיו בבית החולים. בראל נפצע אנושות בשבת לפני שבוע וחצי על גבול רצועת עזה, והלך היום לעולמו בבית החולים סורוקה בבאר שבע | זאת, לאחר מאמצים רבים של הרופאים להילחם על חייו

אבי גדלוביץ', כ"ב אלול תשפ"א 30/08/2021 15:21

עם ישראל התפלל לשלומו בראל חדריה שמואלי הי"ד בראל חדריה שמואלי הי"ד צילום: באדיבות המצלם

סוף עצוב: בבית החולים סורוקה בבאר שבע הלך היום לעולמו לוחם יחידת המסתערבים של משמר הגבול בראל חדריה שמואלי הי"ד, שנפצע אנושות בראשו כתוצאה מירי שביצע מחבל פלסטיני בגבול רצועת עזה. שמואלי, בן 21 תושב באר יעקב, נפצע במהלך המהומות שפרצו בגבול הרצועה בשבת שעברה, לאחר שאיש חמאס ביצע לעברו ירי מטווח קצר דרך חרך בגדר.

במהלך הימים האחרונים הגיעו אלפי אזרחים בסמוך לבית החולים סורוקה, שם קיימו מעמדי תפילה וסליחות לרפואתו השלמה מעמדים שגרמו לקידוש שם שמים.  שמואלי הי"ד תושב באר יעקב היה מאושפז במצב אנוש במחלקת טיפול נמרץ ועבר שורה של ניתוחים בראשו, כשהרופאים ניסו כל העת להיאבק על חייו.

ביום ראשון בבוקר חלה הידרדרות חמורה במצבו והיום כאמור, הוא הלך לעולמו, כשהוריו ובני משפחתו שוהים כל העת לצד מיטתו. הוא הותיר אחריו אמא, אבא, שתי אחיות ואח.

בראל, התגייס למשמר הגבול וביצע את הכשרת הלוחמים במחזור מרץ 2019, לאחר הכשרת הלוחמים יצא לקורס מסתערבים במג"ב ולאחר מכן שובץ ביחידת המסתערבים (ימ"ס) של מג"ב דרום. במהלך שירותו ביחידה ביצע בראל קורס צלפים ושימש כצלף ביחידה. לפי הודעת המשטרה, הלוחם היה שותף בעשרות פעילויות לסיכול טרור ולחימה בפשיעה החמורה בגזרה הדרומית.

תיעוד: הירי בלוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי

מהמשטרה נמסר כי "משמר הגבול מרכין את ראשו לזכרו של הלוחם סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל שנפל בעת לחימה בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. לאחר כשבוע ימים שנלחם בגבורה על חייו תוך ניסיונות של הצוות הרפואי של סורוקה להצלת חייו, נקבע מותו".

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ספד לבראל חדריה שמואלי ז"ל: "קיבלתי בצער עמוק את הבשורה המרה על מותו של לוחם מג"ב, בראל חדריה שמואלי, שנפל בהגנה על ביטחון ישראל. אין מילים מספקות כדי לנחם את המשפחה באבלה הכבד".

בראל היה לוחם בחייו ולוחם במותו. הוא נאבק על חייו עד הרגע האחרון, כאשר עם ישראל כולו נשא עבורו תפילות. אני מבקש לשלוח חיבוק גדול למשפחה שאיבדה את היקר לה מכל. תהא נשמתו של בראל צרורה בצרור החיים", הוסיף בנט.

מסע הלוויה הערב בשעה 21:30 בית העלמין הצבאי בקרית שאול שם ייטמן בחלקה המשטרתית.

בני המשפחה ישבו שבעה בביתם ברחוב האודם 13-19 בבאר יעקב

יהי זכרו ברוך.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בנט תתפטר  


 2. החייל שנפטר  

  איילתתת

 3. העזתם רצחו חייל אבל בנט הפגיז פחונים .  

  בושה

 4. ברוך דיין האמת! ה' יקום דמו במהרה!  (ל”ת)


 5. אמאלה  


 6. עצוב לשמוע,נפתלי בנט המושחת הוא זה שגרם באופן ישיר למותו.רשע מרושע!!!  (ל”ת)


 7. יהי זכרו ברוך. כעת מה שחייבים מעתה לסתום את כל החרכים ולהשאיר צלפים במגדלי שמירה , כל עזתי ולא משנה מי שמתקרב במרחק קילומטר אחד אחד מהגדר דמו בראשו  (ל”ת)


 8. אם המוסד הישראלי רוצה בקלות אפשר להגיע למחבל שרצח אותו ולרוצץ את גולגולתו. זה הזמן!!!!  (ל”ת)


 9. חדריה שמואלי ז"ל  


  • מה המשמעות 'ל חדריה לחדור מבעד לחרכים , חייבים לחסל את המחבל הנבילה הזה, הוא נראה קטן וחמקמק, יהיה לנהל קל להגיע אליו, הוא עושה רושם של טיפש, גוץ, ולא מבין בלחימה. מקווה שבקרוב יפציצו אותו מהאוויר, והגולגולת שלו תתנתק מגופו ותעוף ותתנפץ (ל”ת)


 10. להעמיד את בנט ימח שמו לעונש  


 11. ברוך דיין האמת. בשורה קשה וכואבת!!! עצוב עצוב עצוב  (ל”ת)


 12. ברוך דייו האמת  


 13. ברוך דיין האמת  


 14. סוף עצוב? זה לא הסוף!  


 15. ברוך דיין האמת  

  ארבל

 16. בראל שמואלי זכר צדיק לברכה  

  אוהב ישראל

 17. דורשים נקמה  


 18. אפשר לקבל בבקשה מספר טלפון לניחום אבלים?  (ל”ת)


 19. ימות המחבל  

  ציוני

;