1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

נמלט על קורקינט: תקף את ח"כ מאיר פרוש וניסה לגזוז את זקנו

המשטרה מנהלת מצוד אחרי חשוד, שלפי החשד תקף הבוקר את ח"כ מאיר פרוש מ'יהדות התורה' ואף ניסה לגזוז את זקנו | פרוש נפגע קלות אך אינו נזקק לטיפול רפואי | החשוד נמלט על גבי קורקינט כשקסדה לראשו | הח"כים מגנים: "שפל חדש ומסוכן וחציית קו אדום" | הרקע טרם ברור

אבי גדלוביץ', ז' תשרי תשפ"ב 13/09/2021 10:51

המשטרה חוקרת ח"כ מאיר פרוש ח"כ מאיר פרוש צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת מאיר פרוש מ'יהדות התורה' הותקף הבוקר (שני) באלימות על ידי אלמוני, אשר ניסה במקביל לגזוז את זקנו ככל הנראה באמצעות מספריים. התקיפה אירעה בעת שפרוש יצא מביתו ברחוב תורה מציון בשיכון הרבנים בבירה.

החשוד, כל הנראה בעל חזות חרדית, נמלט מהמקום על גבי קורקינט. והמשטרה פתחה במצוד נרחב. הרקע לאירוע טרם ברור. גורמים בסביבתו של פרוש סיפרו ל'בחדרי חרדים' כי החשוד ניגש אל הח"כ, שאל אותו לזהותו והחל לתקוף אותו באלימות.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי חוקרי המשטרה הגיעו בשעה זו לביתו של חבר הכנסת פרוש, גובים עדויות ואוספים את מצלמות האבטחה

מהמשטרה נמסר כי לפני זמן קצר דווח למשטרה על תקיפתו של נבחר ציבור בסמוך לביתו בעיר ירושלים. "על פי החשד", נמסר מהמשטרה, "שני חשודים תקפו את נבחר הציבור ונמלטו מהמקום והוא אינו נזקק לטיפול רפואי. בשעה זו כוחות משטרה עורכים סריקות אחר החשודים ונפתחה חקירה במשטרה".

תקיפתו של חבר הכנסת פרוש מעוררת סערה. ח"כ ישראל אייכלר עדכן כי התקשר לח"כ פרוש, "וחיזק את ידיו של שלוחם של גדולי ישראל העוסק בימים ובלילות בשירות כל פונה, ובצרכי הציבור באמונה". אייכלר קרא לכל ראשי הציבור החרדי לגנות בכל תוקף את התקיפה האלימה הבוקר.

"על המשטרה לצוד במהרה את התוקפים שאך בנס לא הצליחו לבצע את זממם. אלימות היא דבר מסוכן כנגד כל אזרח, ולא רק כנגד שליחי הציבור", אמר אייכלר, "כך החלו גלי הרציחות במגזר הערבי, כאשר חשבו שהאלימות בתוך המגזר היא ענין פנימי וכי מדובר בכמה "משוגעים". האחריות מוטלת על כולנו לגדוע את הפשיעה, בעודה באיבה".

יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת בנימין נתניהו צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "‏שוחחתי כעת בטלפון עם ח"כ מאיר פרוש ודרשתי בשלומו. אני קורא למשטרה לתפוס את האחראים למעשה האלים והמסוכן הזה"

יו"ר אגודת ישראל, ח"כ יעקב ליצמן מסר: "מזועזע מתקיפתו האלימה של ח"כ הרב מאיר פרוש בידי פורעים מסוכנים בירושלים. מדובר בשפל חדש ומסוכן וחציית קו אדום. על המשטרה לפעול במהירות ולשים ידה על התוקפים ולפעול נגדם בכל חומרת הדין. לא מתקבל על הדעת ולא ייתכן שאיש ציבור יותקף, ייפגע או ירגיש מאויים בשל כל סיבה שהיא".

גם יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי שוחח עם ח"כ מאיר פורוש והביע את זעזועו באשר להתקפה אשר חווה הבוקר. כמו כן, שוחח יו"ר הכנסת לוי עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון תורג׳מן ודן עמו בחקירת האירוע ובדרכים המבצעיות האפשריות לתפיסתם המהירה של האחראים.

יו"ר הכנסת לוי מסר: "מזועזע עד עמקי נשמתי מהתקיפה המכוערת והאלימה של חבר הכנסת פורוש. שוחחתי עם חבר הכנסת פורוש כדי לשאול לשלומו ולקבל פרטים באשר לאירוע. לאחר מכן שוחחתי עם מפקד מחוז ירושלים ודנתי עימו בדרכים לתפוס את התוקפים והודיתי לו על הנחישות והרצינות שבה המשטרה תופסת את האירוע החמור. תקיפת אנשי ציבור היא מעשה הרסני לדמוקרטיה וכך צריך להתייחס אליה".

נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח אף הוא עם ח"כ מאיר פרוש שהותקף הבוקר בסמוך לביתו. "התקשרתי כעת לחבר הכנסת מאיר פרוש כדי לחזקו ולגנות את תקיפתו הבוקר ליד ביתו בירושלים", כתב הרצוג. "אלימות כנגד כל אדם, ובוודאי נגד שליחי ונבחרי ציבור, היא חציית קו אדום, ועלינו להתייחס לכך במלוא החומרה. הזעזוע כפול שאירוע כזה מתרחש רגע לפני יום כיפור. אני סמוך ובטוח שמערכת אכיפת החוק תאתר את התוקפים ותמצה עמם את הדין בהקדם."

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הדויע כי שוחח עם ח"כ פרוש וחיזק אותו בעקבות התקיפה הפיזית שעבר הבוקר. "ח"כ גפני קורא למשטרת ישראל לחקור את המקרה המסוכן ולשים ידה על הפושעים", נמסר מלשכתו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. האם פורש קיבל חיסון השלישי שמכונה בוסטר? אם כן , יכול להיות שאלה תופעות לוואי .  (ל”ת)

  ליטאי

 2. לא בגלל תמיכה בעופר ברקוביץ או יונה יהב שונאי הדת, זה רוסי רצה לזורקו למריצה ולזבל  

  לא בגלל תמיכה בעופר ברקוביץ

 3. כנראה  


 4. חברת היי טק מפתחת בימים אלה "מגן זקנים" אשר ימנע גזירת הזקן מהפנים.  

  שריר

 5. יותר חמור שתקפו דיין  


 6. בשביל מה לתפוס את התוקף? ממה נפשך הרי כבר תקף והתקיפה נעשתה, ומי שמוסר את שמו למשטרה הוא מוייסר שטינקר, ואסור להעיד בערכאות כנגד יהודי, וחרדי לא צריך להיות בכלא....  (ל”ת)

  ממה נפשך

  • עד כאן דברי היצר הרע... 


 7. רק לחשוב שיהודי חרדי היה מנסה לגזור בלורית של רוסי או ערבי  

  סבטלנה

 8. סיפור מוכר החוזר על עצמו  


 9. כדאי לו למאיר פרוש לעשות ביטוח על הזקן. כי הזקן שלו לא יצא מכלל סכנה.  (ל”ת)


;